Muharrem Sarıkaya Habertürk'ten istifa mı etti, kovuldu mu? Muharrem Sarıkaya kimdir alevi mi?

Muharrem Sarıkaya Habertürk'ten istifa mı etti, kovuldu mu? Muharrem Sarıkaya kimdir alevi mi?
YAYIN TARİHİ: 20.12.2021 12:56:00

Muharrem Sarıkaya Kime, Neden Tokat Attı? Muharrem Sarıkaya Habertürk'ten istifa mı etti, kovuldu mu? Muharrem Sarıkaya kimdir alevi mi? Soruları yanıt buldu. Tokatçı Muharrem Sarıkaya, kamuoyu baskısı yüzünden HABERTÜRK TV’deki görevinden istifa etmek zorunda kaldı.  Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile konuşurken ses ayarı yapan teknikere tokat atarak büyük bir skandala imza atmıştı.

Muharrem Sarıkaya Kime, Neden Tokat Attı? Muharrem Sarıkaya Habertürk'ten istifa mı etti, kovuldu mu? Muharrem Sarıkaya kimdir alevi mi? Gaziantep'in kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle kente giderek Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile röportaj yapan Muharrem Sarıkaya'nın, o anlarda ses teknikerine tokat attığı görüntüler sosyal medyaya düştü. Görüntülerde; Fatma Şahin ile konuşan Muharrem Sarıkaya'nın işini yapmaya çalışan ses teknikerine dönerek bir anda tokat attığı görülüyor. 

MUHARREM SARIKAYA İSTİFA ETTİ


Tokatçı Muharrem Sarıkaya, kamuoyu baskısı yüzünden HABERTÜRK TV’deki görevinden istifa etmek zorunda kaldı.  Muharrem Sarıkaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile konuşurken ses ayarı yapan teknikere tokat atarak büyük bir skandala imza atmıştı. 

'HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIM'

Öte yandan konuyla ilgili Cumhuriyet'e konuşan İHA Muhabiri Ahmet Demir, yayın sırasında yaşananları anlattı.

Demir şunları söyledi:

"Ben kameramanlık görevi yapıyordum. Muharrem Bey, kendi kanallarıyla irtibat kurabilmesi için kendi telefonunu kullanmak istedi. Kendi telefonumuzu vermek istedik ama kendisi ısrarla kabul etmedi. Kendi telefonu çekmeyince yayın esnasında sürekli hareket yaptı. Görevim olmasa da durumla ilgilenip telefonumu verdim ve sonrasında bana bu hamleyi yaptı. Çok zoruma gitti bir şey yapamamak ve karşındaki insanın bir şey yapmaması" dedi.

Sarıkaya'nın özür dilediğini ifade eden Demir, şöyle devam etti:

"Benden özür dilemeye çalıştı. Müdürüm ısrarla kabul etmemi istedi ve ben de yaşına hürmeten kabul ettim ancak avukatımla görüştüm. Rencide olduğum için hukuki süreci başlatacağım. Salı günü dava açacağım.

TGS'DEN KINAMA


Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) da açıklama yaparak Sarıkaya'yı kınadı. Açıklamada şöyle denildi:  "Gazeteci Muharrem Sarıkaya'nın İhlas Haber Ajansı Gaziantep Muhabiri Ahmet Demir'e yönelik çirkin hareketini en sert biçimde kınıyoruz. Sarıkaya'nın meslektaşımızdan özür dilemesini bekliyoruz."

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Talat Atilla, 17 Aralık'ta AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin'in konuk olduğu Habertürk yayında yaşananları aktarmıştı.

Paylaşılan videoda Sarıkaya'nın yayın konuğu Şahin ile konuştuğu bu sırada yanına gelen bir kişinin kulaklık ile ses bağlantısını kontrol ettiği görülmüştü. O anlarda Sarıkaya'nın bir anda sinirlenip yanındaki kişiye tokat attığı kameraya yansımıştı.
Habertürk TV gelen tepkilerin ardından bir açıklama yayımladı.

Habertürk TV’den yapılan açıklama şöyle oldu:

Habertürk TV’nin Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in konuk olduğu canlı yayınında Ankara Temsilcimiz Muharrem Sarıkaya’nın gerçekleştirmiş olduğu kabul edilemez ve izahı olmayan davranışından ötürü İHA Gaziantep kameramanı Ahmet Demir arkadaşımızdan, ailesinden, çalıştığı kurumdan ve tüm kamuoyundan Habertürk olarak içtenlikle özür dileriz. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER