Mİ Credit Ne İşe Yarar? Xiaomi Mİ Credit Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mİ Credit Ne İşe Yarar? Xiaomi Mİ Credit Nedir? Nasıl Kullanılır?
YAYIN TARİHİ: 26.01.2022 12:38:00

Xiaomi resmi olarak Mi Credit uygulamasını tanıttı. İlk olarak Hindistan'da hizmet veren yeni uygulama, kullanıcıların belli bir limite kadar basitçe kredi almalarını sağlıyor. Peki, Mİ credit nedir? Mİ credit ne işe yarar?

Çinli teknoloji şirketi Xiaomi, kredi verme programı olan Mi Credit'i piyasaya sürmüş durumda. 
Şirket kullanıcıların bankaya gitmeden anında kredi almaları sağlanacak. Peki, Mİ credit nedir? Mİ credit ne işe yarar?

Mİ CREDİT NEDİR? Mİ CREDİT NE İŞE YARAR? NASIL KULLANILIR?


Xiaomi'nin yaptığı bildirime göre Mi Credit uygulamasından alıncak olan maksimum kredi miktarı 100.000 Hint rupisi olacak ve bu da 1.400 dolara denk geliyor. Güncel döviz kuruna göre 8.074 TL'ye karşılık yaklaştığını de belirtelim. Xiaomi kredi vermek amacıyla beş kredi şirketi ve Fintech ile iş birliği yapacak. Faiz oranları ise aylık yüzde 1.35'ten başlıyor. 

Önümüzdeki sene diğer ülkelerde de hizmete sokulacak olan Mi Credit uygulaması, Android cihazlar amacıyla Google Play ve Xiaomi App platformlarında sahip olunan durumda. Şirkete göre bu programın en büyük üstünlüğü ise, kullanıcıların bankaya gitmek ve uzun işlemlerle uğraşmak mecburiyetinde kalmayacak olmaları. Türkiye'de kullanıma sunulup sunulmayacağını ise şuandan söylemek zor.


Şu an yalnızca Hindistan’da kullanıma sürülen Mi Credit uygulaması, gelecek sene global pazarda da konumunu alacak. Mi Credit, Android cihazlar amacıyla Google Play ve Xiaomi App platformlarında mevcuttur. Xiaomi’ye göre Mi Credit uygulamasının en büyük avantajı, kullanıcıların bankaya giderek saatlerce uzun işlemler ile uğraşmak mecburiyetinde kalarak vakit kaybetmesinin önüne geçmesidir. Söz hususu bu finansal programın ülkemizde de kullanıma sunulup sunulmayacağı belli değildir.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR