Meteorolojiden Açıklama Geldi! İstanbul Yarın Kar Yağacak mı? İstanbul'da Yarın Okullar Tatil Mi?

Meteorolojiden Açıklama Geldi! İstanbul Yarın Kar Yağacak mı? İstanbul'da Yarın Okullar Tatil Mi?
YAYIN TARİHİ: 20.12.2021 09:06:00

Kar ne zaman yağacak? İstanbul'da kar ne zaman yağacak? 21 Aralık Salı günü kar yağacak mı? Kar yağışı ne zaman etkili olacak?

Hafta başı itibari ile soğuk hava yüzünü göstermeye başladı. Bir çok il de kar yağışı başlarken herkes İstanbulda kar ne zaman yağacak sorusuna cevap arıyor.  Bunun üzerine meteoroloji tarafından önemli ve beklenen açıklama geldi. İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama da İstanbul için karla karışık yağmur açıklamasında bulundu. Meteoroloji tarafından soğuk hava uyarısı geldi. İstanbul için tarih verildi. Peki İstanbul da ne zaman kar yağacak? Kış aylarının gelmesiyle beraber soğuk hava kendini göstermeye başladı. Kar yağışının detayları ve ne zaman yağacağı araştırılmaya başlandı. Bunun üzerine kar yağışı konusunda açıklamalar gelmeye başladı. 

İSTANBUL İÇİN TARİH VERİLDİ? KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

İstanbul Valiliği tarafından İstanbul için açıklama gecikmedi. Valilik tarafından yapılan açıkalmada 16-21, 2021 Aralık tarihleri için İstanbul'da hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düşeceği ve 4 ila 6 derece altında seyretmesi beklenmektedir.

Açıklama da İstanbul'da yüksek kesimlerde karla karışık yağmurun etkili olmasının beklendiğini açıklanmıştır.


İstanbul Valiliği tarafından 16 Aralık -21 Aralık tarihlerinde beklenen hava durumu ile ilgili olarak açıklama geldi. Yapılan açııklamaya göre, kentte hava sıcaklıklarının düşerek 4 derece ila 6 derece altında seyretmesinin beklendiği açıklanmıştır.

KAR HANGİ İLÇELER DE YAĞACAK?

İstanbul Valiliği'nden gerçekleştirilen yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı": 19.12.2021 Pazar: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerine kadar aralıklı yağmurlu, batı ilçelerinin (Arnavutköy, Çatalca, Silivri) karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor." açıklaması yapıldı.

21 ARALIK SALI GÜNÜ KAR GELİYOR MU?


21.12.2021 Salı Günü Hava Nasıl Olacak: Havanın Parçalı çok bulutlu olacağı, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı açıklanmıştır. Havanınadı geçen ilçelerde (Arnavutköy, Ataşehir, Bağcılar, Başakşehir, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Pendik, Sancaktepe, Silivri, Sultangazi, Ümraniye) geçeceği tahmin edilmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER