MEB-Valilik 22 Aralık Çankırı Ve Kastamonu'da Okullar Tatil Mi? Çankırı, Kastamonu Yarın Kar Tatili!

MEB-Valilik 22 Aralık Çankırı Ve Kastamonu'da Okullar Tatil Mi? Çankırı, Kastamonu Yarın Kar Tatili!
YAYIN TARİHİ: 21.12.2021 17:32:00

MEB-Valilik 22 Aralık Çankırı Ve Kastamonu'da Okullar Tatil Mi? Çankırı, Kastamonu Yarın Kar Tatili!Çankırı ve Kastamonu'da yaşamı olumsuz yönde etkileyen kar yağışı ardından merak edilen "Çankırı ve Kastamonu'da okullar tatil mi Aralık 2021? Çankırı ve Kastamonu valiliği okullar tatil mi 2021?" soruları cevap buldu. Çankırı ve Kastamonu Valiliği'nden öğrencilere mesaj var. İşte detaylar...

MEB-Valilik 22 Aralık Çankırı Ve Kastamonu'da Okullar Tatil Mi? Çankırı, Kastamonu Yarın Kar Tatili! ​20 Aralık gündüz saatlerinde, Çankırı ve Kastamonu'da etkisini gösteren kar yağışı, Pazartesi akşamını beyaza bürüdü. Bunun hemen ardından öğrenciler Salı okulların tatil edilip edilmeyeceğini merak etti. Velileri ve öğrencileri yakından ilgilendiren "Çankırı ve Kastamonu'da okullar tatil mi Aralık 2021? Çankırı ve Kastamonu Valiliği okullar tatil mi 2021?" sorularının yanıtlarına haberimizde yer verdik.ÇANKIRI VE KASTAMONU'DA YARIN 22 ARALIK ÇARŞAMBA OKULLAR TATİL Mİ? ÇANKIRI VE KASTAMONU VALİLİĞİ OKULLAR TATİL Mİ 2021?

Çankırı ve Kastamonu'da etkisini artıran kar yağışı, şehirde olumsuzluklara neden olmaya devam ediyor. Bazı vasıtalar yolda mahsur kalırken, karın kalınlığı yarım metreyi aştı. Çankırı ve Kastamonu Valiliği'nden açıklama henüz gelmedi gelir gelmez haberimizde detayları vereceğiz. 

METEOROLOJİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ 

Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz'de etkisini arttırması beklenilen yağışların Zonguldak, Bartın, Düzce, Karabük ve Kastamonu'nun kuzeyi ile Sinop'un sahil kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimlerde yoğun Kar Yağışı (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor. Yağışların 21.12.2021 Salı günü sıcaklık düşüşü ile eş güdümlü sahil kesimlerde de kar yağışına döneceği ön görü ediliyor. Bölgede yoğun kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don vakası gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.METEOROLOJİ'DEN SOĞUK HAVA UYARISI

Meteoroloji, yarından itibaren Ege ve Akdeniz sahil kesimi dışında kalan kesimlerde sıcaklıkların hissedilir derecede düşeceği, bilhassa kuzey, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 4 ila 10 derece altında seyredeceğini duyurdu.

Salı ve Cuma günleri arasında birtakım büyükşehirlerimizde beklenilen en düşük ve en yüksek hava sıcaklıkları;

ANKARA -9/-2

İSTANBUL 0/6


İZMİR 5/14

KONYA -12/0

SAMSUN 1/10

TRABZON -1/7

ERZURUM -19/-6

DİYARBAKIR -5/6

KASTAMONU HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ 

ÇANKIRI HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ
Meteoroloji, Batı Karadeniz'de beklenen yoğun kar yağışı için 6 kente turuncu kodlu uyarıda bulundu.

İSTANBUL'DA KARLA UYARISI 


İstanbul'da bugün akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun sosyal medya hesabından "AKOM'a göre karla karışık yağışlı hava bu gece 22.00'den itibaren İstanbul'da etkisini gösterecek ve soğuk hava cuma gününe kadar devam edecek. Olumsuz haller amacıyla bütün ekiplerimiz teyakkuzda olacak. Vatandaşlarımızı da tedbirli olmaları amacıyla uyarırız" mesajını paylaştı. Meteoroloji, Batı Karadeniz'de beklenen yoğun kar yağışı için 6 kente turuncu kodlu uyarıda bulundu.

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR