Masterchef komple değişip final yapıyor olmadı! Acun Ilıcalı’nın tahammülü kalmadı ‘bitirin şunu’

Masterchef komple değişip final yapıyor olmadı! Acun Ilıcalı’nın tahammülü kalmadı ‘bitirin şunu’
YAYIN TARİHİ: 10.11.2021 10:51:00

​Acun Ilıcalı’nın tahammülü kalmadı ‘bitirin şunu’ Masterchef komple değişip final yapıyor olmadı... TV 8’in en çok izlenen yarışma programlarından biri olan, 2020 sezonuyla adeta fırtınalar estiren Masterchef 2021 için beklentiler çok fazlaydı. Hatta eleme turları binlerce parçaya bölünmüş, yedeklerden gelecek yarışmacılar için bile yeni bir format oluşturulmuştu. Başlarda her şey çok güzelken, Survivor bitmiş, izleyici Masterchef’e kavuşmuşken işler güllük gülistanlıktı.

TV 8’de yıl boyunca Survivor’la dönüşümlü olarak yayınlanan, jüri koltuğunda Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun yer aldığı Masterchef paket oldu. Geçen sezon deli gibi izlenen yarışma bu sezon kabak tadı verdi. İşin içine aşklar da sokuldu ama ne yaptılarsa olmadı. Ve sonunda Acun Ilıcalı’nın daha fazla tahammülü kalmadı ve operasyon için düğmeye bastı. O Ses Türkiye’nin final yapmasının ardından Masterchef büyük bir format değişikliğine gidecek. Yani TV 8’in bol reyting hayalleri suya düştü. İşte detaylar…

Ancak zaman ilerledikçe akıllara kar olmayan yarışmacıların ana kadroya seçilmesi, Umutcan Çetinöz gibi yarışmacıların elenmesi gibi detaylar izleyicinin canını sıkmaya başladı. Sonrasında Sergen Özen ve Hasan Biltekin’in ukalaca tavırları, Hamza Mercimek ve Burcu gibi kavgacı yarışmacıların sürekli bir olay çıkarması, Pelin Zaman’ın sadece güzelliği için tutulması ve son olarak Emre Büber’in elenmesi izleyicinin canına tak ettirdi.


O Ses Türkiye için final kararı alınmasının da ardından, cumartesi günleri boşta kalınca Acun Ilıcalı, Masterchef operasyonu için düğmeye acele bastı. TV 8 ekranlarda bir Masterchef operasyonu yapılacak. 2020 sezonunu mumla aratacak olan 2021 sezonu için format bile kesin. Peki izleyiciyi neler bekliyor? Elemeler ne zaman olacak?

Ata Benli’nin iddiasına göre son 9 kişi kalınca ikili elemeler başlayacak. Yakında şefler bu değişikliği açıklayacak. 9 kişi kalmasına ise sadece 2 hafta kaldığını hatırlatmakta fayda var. Bu arada final yapacak olan O Ses Türkiye’den boşalan Cumartesi koltuğuna Masterchef geçecek ve haftanın 6 günü yayınlanacak. Bu doğrultuda Survivor, Aralık 2021’de ekranlarda gelebilir.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER