Marketler İndirim Yaptı Mı? BİM, Şok, A101 Ayçiçek Yağı Fiyatları Kaç TL! Zam Üstüne Zam Yapmışlardı

Marketler İndirim Yaptı Mı? BİM, Şok, A101 Ayçiçek Yağı Fiyatları Kaç TL! Zam Üstüne Zam Yapmışlardı
YAYIN TARİHİ: 23.12.2021 02:40:00

Dolar kurunun artmasıyla iğneden ipliğe zam yapan zincir marketler, doların çakılmasıyla beraber indirim yaptı mı vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Marketler indirim yaptı mı, market market BİM, Şok, A101 ayçiçek yağı fiyatları

Dolar kurunun artmasına bağlı olarak marketlerde inanılmaz fiyat artışları meydana gelmişti. Bu anlamda dolar kurunda yaşanan düşüşe bağlı olarak vatandaşlar indirim beklentisi içine girmiş durumda. Şimdi şu soruyu haberlerim.com.tr olarak soruyoruz. BİM, Şok, A101 gibi zincir marketler fiyat değişikliklerine gittiler mi? marketlerde fiyatlar düşecek mi? Ayçiçek yağı, yumurta, tuvalet kağıdı fiyatları düştü mü?


A101, ŞOK, BİM MARKETTE FİYATLAR DÜŞTÜ MÜ?


Dolar kuruna bağlı olarak yaşanan artışlar vatandaşların belini bükmüştü. Bu anlamda vatandaşlar temel ihtiyaç maddelerini alamaz hale gelmişti. Marketler dolar kuru artarken sürekli olarak etiket değiştirmiş hatta etiket değiştirmek için etiket elemanları işe alınmıştı. Dolar kurunun düşmesinin ardından ise bu marketlerden halen ses yok. Bilindiği gibi Başkan Erdoğan fiyatları düşürmeyen işletmeler hakkında işlem yapılacağını belirtmişti. Marketler ise bunu gözardı ederek fiyatları düşürmeye yanaşmadı. 

BİR HAFTA İÇERİSİNDE FİYATLAR DÜŞECEK

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, "EPDK tarafından akaryakıt fiyatlarına yapılan zam durdurulmuştu. marketlerde de mutlaka fiyatlar aşağıya doğru çekilecektir. Otomobil fiyatlarında indirimleri görmeye başladık. Marketler de ürünlerine indirim yapacaklar. Ben indirimlerin hızlı ve etkili bir şekilde devreye gireceğini düşünüyorum. 10 günlük bir süreç içerisinde fiyatlara indirim yapılacağını göreceğiz." dedi.


Haberimizde belirttiğimiz gibi ŞOK, BİM ve A101 marketler henüz indirime yanaşmadı. Vatandaşlar ise indirim olur diye ürünleri almaya yaklaşmıyor. Daha önce bir üründen birden fazla vermeyen marketler ise bu kuralı dolar düşünce esnetmişe benziyor. Market fiyatlarının ne zaman düşeceği ise henüz belli değil. Fakat Tarım Bakanlığı bunu takip edecektir. 

MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ MARKETLERİ SERT BİR ŞEKİLDE UYARDI 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Maliye Bakanlığı'nın bu süreçte etkili olacağını ve fiyat indirimlerini denetleneceğini söyledi. 


AYÇİÇEK YAĞI GÜNCEL FİYATLARI

En fazla merak edilen ve indirimi istenen ise ayçiçek yağı oldu. Ayçiçek yağı bildiğiniz üzere dolar artınca tavan yapmıştı. BİM, ŞOK, A101 ayçiçek yağı fiyatları ne kadar oldu? Ayçiçek yağı fiyatları kaç TL? En ucuz ayçiçek yağı hangi markette satılıyor? Ayçiçek yağı fiyatları ucuzladı mı? .

A101 AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI GÜNCEL LİSTE


-Orkide 1 litre ayçiçek yağı: 42,90 TL
-Vera 1 litre ayçiçek yağı: 25,50 TL 
-Vera 2 litre ayçiçek yağı: 48,50 TL 
-Vera 5 litre ayçiçek yağı: 117 TL
-Orkide 5 litre ayçiçek yağı: 124,90 TL 
-Torku 2 litre ayçiçek yağı: 69,95 TL
-Yudum 4,5 litre ayçiçek yağı: 133,90 TL
-Yudum 1 litre ayçiçek yağı: 49,90 TL

BİM AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI GÜNCEL LİSTE

-Sole 1 litre ayçiçek yağı: 25,90 TL
-Sole 2 litre ayçiçek yağı: 49,90 TL 
-Sole 5 litre ayçiçek yağı: 119 TL

ŞOK AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARI GÜNCEL LİSTE

-Evin 5 litre ayçiçek yağı: 119 TL
-Evin 2 litre ayçiçek yağı: 49,90 TL
-Evin 1 liştre ayçiçek yağı: 25,90 TL

GÜNCEL TUVALET KAĞIDI FİYATLARI!

6'lı kağıt havlunun fiyatı 53.90 TL

24'lü tuvalet kağıdının fiyatı 90.25 TL

32'li tuvalet kağıdının fiyatı 131.50 TLDİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER