Market Fiyatı Karşılaştırma: ŞOK, BİM, A101, Migros, Carrefour 5 LT En Ucuz Ayçiçek Yağı Nerede?

Market Fiyatı Karşılaştırma: ŞOK, BİM, A101, Migros, Carrefour 5 LT En Ucuz Ayçiçek Yağı Nerede?
YAYIN TARİHİ: 6.02.2022 10:33:00

Market alışverişi, eskiden düzenli yapılan bir alışverişti. Fakat hayatın pahalılığı, erzak alışverişlerini de etkiledi. Artık eskisi gibi düzenli ve bol erzak alımı gerçekleştirmek oldukça zor! Özellikle temel ihtiyaçların pahalılığı insanları bir şeylerden kısmaya itiyor. Yaptığı alışveriş listesinin en fazla yarısını alabildiğini söyleyen vatandaş, eskiden rahatlıkla aldığı şeyleri, şimdi lüks kategorisinde saydığını belirtiyor.

Dolayısıyla gün geçtikçe artan fiyatlar, vatandaşı ince eleyip sık dokumaya mecbur bırakıyor. İnsanlar temel ihtiyaçlarını rahatça alabilmek için marketler arasında en uygun satılanlarını bulmaya çalışıyor. Her alışveriş öncesi internet sitelerinden, aktüel kataloglardan, bir dedektifmişçesine en uygun fiyatlıyı bulup oraya gidiyorlar. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de


En Ucuz Ayçiçek Yağı Nerede?


Temel ihtiyaçlarının dahi en ucuzunu aramak zorunda kalan insanlar en çok zincir ve indirim marketleri tercih ediyor. Özellikle kendine ait markası olan marketler, kendi ürünlerini tanınmış markalardan biraz daha ucuza satıyor. O yüzden erzak alışverişinde A101, Bim, Şok, Migros ve Carrefoursa en çok tercih edilen marketler arasındadır.
Ayçiçek yağı, sürekli bir fiyat değişikliği yaşadığı için güncel fiyat bilgisi vermek zor olabilir fakat yine de şuan sizler için en ucuz olan Ayçiçek yağından bahsedeceğim. Şuan birkaç marka 5 litre Ayçiçek yağını 109.90 TL'den satışta tutuyor. En uygun fiyatlı sıvıyağ markaları şuan için bunlar; A101’in markası olan Vera, Bim’in markası Sole ve Şok’un markası Evin sıvıyağın 5 litre fiyatları 109,90’dır. Bununla beraber aynı marketlerdeki diğer marka yağlar, biraz daha pahalı fiyata satılmakta. Aynı zamanda Migros ve Carrefoursa’da kendi markalarına hatırı sayılır indirimler uyguluyorlar.

Bütçeye Göre Ayçiçek Yağı


Sürekli indirime girse de yine de 1 sene öncesine göre çok pahalı olan Ayçiçek Yağı, artık evlerin önemli misafiri gibi görülüyor. Eskiden teneke teneke sıvı yağ alan kişiler, şimdi 5 litrelik dahi alırken bir şeylerden kısmak etmek zorunda kalıyor. Bu bahaneyle artan fiyatları yumuşatmak için litre seçeneği de çoğaltıldı. Alım gücüne göre litresi düşen Ayçiçek Yağı, 1 lt, 2,5 lt, 3 lt ve 4 lt olarak da piyasaya sunuldu.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR