Yunan Sanatçı Dimitris Lignadis Cinsel İstismar Suçuyla Gözaltına Alındı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Yunan Sanatçı Dimitris Lignadis Cinsel İstismar Suçuyla Gözaltına Alındı

MAGAZİN

23 Şubat 2021 Salı 12:35:39

Yunan Sanatçı Dimitris Lignadis Cinsel İstismar Suçuyla Gözaltına Alındı

Yunan yönetmen ve oyuncu Dimitris Lignadis, reşit olmayan birden fazla çocuğu istismar ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

Yunanistan’ın önde gelen oyuncularından ve aynı zamanda yönetmenlerinden biri olan Dimitris Lignadis, ortaya çıkan cinsel istismar iddiaları karşısında gözaltına alındı.

Yunan medyasındaki haberlere göre, suçlamaların yoğunlaşmasının ardından gözaltına alınan Lignadis, avukatı aracılığıyla hakkındaki suçlamaları reddetti.

İFADE VERECEK

Dimitris Lignadis, 2019 Ağustos ayından beri yürütmekte olduğu Ulusal Tiyatro Sanat Yönetmenliği görevinden söz konusu suçlamalar nedeniyle 6 Şubat 2021’de istifa etmişti.

Gözaltına alınan Lignadis, savcıya çarşamba günü ifade verecek. Adalet Bakanlığı’ndan cumartesi günü yapılan açıklamada yargının konunun takipçisi olacağı ve iddiaların aydınlatılması için yargı organlarının gerekeni yapacağı ifade edildi.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Ünlü yönetmen ve oyuncu, yıllar önce sekse karşı bağımlılığı olduğunu ifade etmişti fakat kendisine yönelik tüm cinsel taciz suçlamalarını reddetti.

Öte yandan daha önce hakkında benzer iddialar olmasına rağmen 2019’da Ulusal Tiyatro Sanat Yönetmenliği görevine getirilmesi nedeniyle Kültür Bakanı Lina Mendoni de eleştirilere maruz kalmıştı.

Dimitris Lignadis’in kendisini oyunculuk yeteneği ile suçsuz olduğuna inandırdığını söyleyen Mendoni, Lignadis’in tehlikeli bir kişi olduğunu dile getirmiş ve eleştiri oklarına hedef olmuştu. Bunun üzerine muhalefet, Kültür Bakanı’nın istifasını istemişti.

POLİSLE İŞ BİRLİĞİ YAPMAK İSTİYOR

Lignadis’in 2010 yılında 14 yaşındaki bir erkek çocuğuna tecavüz ettiğinin ortaya çıkmasının ardından ülkede yer yerinden oynadı. Yunan gazetesi Kathimerini, Lignadis’in 2015 yılında reşit olmayan başka bir çocuğa cinsel saldırıda bulunduğunu yazdı.

Atina’daki polis karakoluna giderek teslim olan Lignadis daha sonra gözaltına alındı.

Kathimerini, Lignadis’in iddiaları yalanladığını söylerken avukatı Nikos Georgeouleas, “Yakalama kararı çıkarılınca kendisi isteyerek buraya geldi ve onun kaçma ya da saklanma gibi bir amacı yok. Lignadis, Yunan polisiyle iş birliği yapmak istiyor” açıklamasını yaptı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı