Ünlü Sanatçının Sevenlerine Kötü Haber! Klasik Türk Müziği Sanatçısı Hüner Coşkuner Yoğun Bakıma Kaldırıldığı Hastanede Vefat Etti
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Ünlü Sanatçının Sevenlerine Kötü Haber! Klasik Türk Müziği Sanatçısı Hüner Coşkuner Yoğun Bakıma Kaldırıldığı Hastanede Vefat Etti

MAGAZİN

5 Şubat 2021 Cuma 12:03:36

Son Güncelleme: 05/02/2021 12:04:20

Ünlü Sanatçının Sevenlerine Kötü Haber! Klasik Türk Müziği Sanatçısı Hüner Coşkuner Yoğun Bakıma Kaldırıldığı Hastanede Vefat Etti

Klasik Türk müziği sanatçımız Hüner Coşkuner bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Son gelen haberlere göre ünlü sanatçı yoğun bakıma kaldırılmıştı. Gelen son dakika açıklamasına göre ünlü sanatçı vefat etti.

Yakalandığı kemik iliği kanseri nedeniyle bir süredir tedavi gören sanatçı Hüner Coşkuner’den hayranlarını üzecek haber geldi. Tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada sanatçının yoğun bakıma kaldırıldığı duyurulmuştu.

“NEFES DARLIĞI SEBEBİYLE YOĞUN BAKIMA KALDIRILDI”

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Özgür Şamilgin’in yaptığı açıklamaya göre, Hüner Çoşkuner’in rahatsızlığı Nisan 2020 tarihinde İstanbul Florence Nightingale Hastanesi hematoloji (kan hastalıkları) bölümü tarafından değerlendirildi.

Yapılan inceleme sonrası bir hematolojik kanser olan multiple miyelom (kemik iliği kanseri) tanısı konuldu. Yaygın kemik tutulumundan dolayı omurga cerrahisi tarafından ameliyat edildi ve akabinde hem kemoterapi, hem de radyoterapi (ışın tedavisi) uygulandı. Ancak takip eden zaman zarfında hastanın miyelom rahatsızlığı tedaviye cevap vermedi ve daha farklı daha yoğun uygulamalara rağmen herhangi bir iyileşme sağlanamadı. Yeniden radyoterapi ve immünolojik (bağışıklık güçlendirici) tedaviler uygulandı ama hastalık kemik iliği dışına da yayılarak diğer organlarında tutuma yol açmıştı.

Hastane başhekimi Uzm. Dr. Özgür Şamilgin’in yaptığı basın açıklamasında; “Gelişen nefes darlığı sonrası durumu ağırlaşan sanatçı yoğun bakım ünitesine kaldırılmış ve tedavisi devam etmektedir.” ifadeleri yer almıştı.

HAYATA TUTUNAMADI

Yakalandığı kemik iliği kanseri nedeniyle bir süredir tedavi gören sanatçı Hüner Coşkuner, durumunun kötüleşmesi üzerine yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı.
Kardeşinin vefatı sonrası açıklama yapan abla Coşkuner, “Bir gün evvel konuştum. Bana pilav yap gel dedi” diye konuştu.

VASİYETİ ORTAYA ÇIKTI

Coşkuner, vasiyeti hakkında “Küpesiz günüm yok. Aksesuarı ciddi anlamda çok severim. Küpe, bilezik, kolye… Bir yere gideceğim zaman mesela bir elbise, bol aksesuar… Bundan güç mü alıyorum bilemiyorum. Vasiyetim var aileme, Allah gecinden versin yaşamak her şeye rağmen çok güzel, küpelerimle gömülmek isterim” demiş.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı