Tuğba Özay’ın Tepki Çeken Sözleri Sosyal Medyayı Fena Karıştırdı: Makyajlı Kırıtık Erkek İstemiyoruz!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Tuğba Özay’ın Tepki Çeken Sözleri Sosyal Medyayı Fena Karıştırdı: Makyajlı Kırıtık Erkek İstemiyoruz!

MAGAZİN

2 Şubat 2021 Salı 12:14:55

Tuğba Özay’ın Tepki Çeken Sözleri Sosyal Medyayı Fena Karıştırdı: Makyajlı Kırıtık Erkek İstemiyoruz!

Sosyal medya üzerinden paylaştığı bir fotoğrafının altına tepki çekecek yorumlar yazan Tuğba Özay, sosyal medyada yorum bombardımanına tutuldu. Tuğba Özay’ın o sözleri çok eleştiri aldı.

Manken Tuğba Özay, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafına, “Kadın kadın gibi, adam adam gibi olsun! Dekolte, makyaj gibi şeyler kadına yakışıyor! Erkekleri makyaj yapıp, kırıtık hallerde görmek istemiyoruz. Fabrika ayarlarına geri dön sevgili ülkem, gittikçe yozlaşıyorsun” dedi ve ortalık fena karıştı.

Model Tuğba Özay’ın sosyal medya hesabından yaptığı cinsiyetçi paylaşımı sosyal medyada eleştirildi. Ünlü modelin açıklamasını homofobik ve transfobik bulan kullanıcılar, fotoğrafın altına binlerce yorum yaptı. Özay, gelen tepkiler sonrası paylaştığı fotoğrafı yoruma kapatıp takipçilerine “Boş beleş yorumlar yapıyorsunuz” sözleriyle sert çıktı.

 


Özay’ın fotoğraflarının altına gelen yorumlardan bazıları şu şekilde:

*”Kimsenin giyinme tarzı seni ilgilendirmez. Herkes kendi istediği gibi kendi hayatını yaşar. Erkeklerde eğer isterlerse ve kendilerini o kıyafetlerin içinde kendi gibi hissediyorlarsa öyle giyinebilirler, bunu sorgulamak sana düşmez. Kıyafetin cinsiyeti yoktur, makyaj malzemelerini sadece kadınlar kullanır diye bir şey de yoktur.”

*”İnsanların giyinme tarzları, görüşleri, istekleri sizi veya bir başkasını ilgilendirmez, ilgilendirmemeli de. Gidin hayatınızı yaşayın; fotoğraf çekinin, kahvenizi için, ailenizle vakit geçirin, gülün, eğlenin. Ama asla ama asla başkalarının hayatlarına burnunuzu sokmayın. İnsanlara karışmadan da hayatınızı yaşayabilirsiniz. Bir erkeğin makyaj yapmasının size ne gibi bir zararı olabilir? Makyaj yapan bir erkeğe “kadın gibi” derken hiç mi düşünmüyorsunuz kadın olmayı kötü bir şeymiş gibi yansıttığınızı? Kendinize gelin, kimse kimsenin giydiğine karışamaz. Sevmeyebilirsiniz ama saygı duymalısınız demiyorum farkındaysanız, duyacaksınız. İnsanların özgürlüğünü kısıtladığınız anda kendi özgürlüğünüz sona erer. Etrafınıza bakın ya, bir kere geliyorsunuz Dünya’ya. Onu da başkalarının düşüncelerine ve hayatına karışarak harcamayın.”


NEZ’DEN TUĞBA ÖZAY’A SERT TEPKİ

Şarkıcı Nez, Özay’ın paylaşımına çok sert tepki gösterdi. Nez, “Kimseyi hedef gösteremezsin. Ben hatırlıyorum sen motor kıyafetiyle çıktın. Sen kadın gibi de erkek gibi de giyinmedin, elektronik alet gibi giyindin. O zaman biz sana ne diyelim?

Pardon da kadın kadın gibi olsun adam adam gibi diye paylaşım yapan kimdi? Nazım Hikmet’in şiirini paylaşarak aydın olunmuyor. Nefretinizi kendinize saklayın.

Bizler zamanında istediğimiz gibi dergilere giyinmedik mi? Klipler çekmedik mi? Hepimiz sadece kadın gibi kadın olduk. Pardon da kime göre neye göre, bilirkişi kim? Kadın gibi kadın nasıl olunuyor ben kot giyip saçımı sıfıra vurunca ne oluyorum” diyerek tepki gösterdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı