Sibel Kekilli Online Çekilen Koronavirüs Filminde Rol Aldı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Sibel Kekilli Online Çekilen Koronavirüs Filminde Rol Aldı

MAGAZİN

19 Şubat 2021 Cuma 12:13:25

Son Güncelleme: 19/02/2021 12:14:07

Sibel Kekilli Online Çekilen Koronavirüs Filminde Rol Aldı

Türk asıllı Alman aktris Sibel Kekilli, koronavirüs kısıtlamalarını komedi türünde anlatan “Shutdown” isimli filmde rol alarak bir ilke imza attı. Kekilli, komedi türünde çekilen filmde oyunculuğunu sadece video konferans üzerinden sergiledi.

Ünlü aktris Sibel Kekilli, komedi türünde çekilen filmde oyunculuğunu sadece video konferans üzerinden sergiledi. Alman haber ajansı dpa’nın konuya dair sorularını yanıtlayan 40 yaşındaki sanatçı, böyle bir çekimin sonunda çok yorucu olduğunu belirtti.

Yönetmenliğini Wolfgang Panzer’in yaptığı film, koronavirüs salgını nedeniyle bir sene önce yaşanan ilk kısıtlama dönemini konu alıyor. Kekilli’nin söz konusu filmde canlandırdığı ‘Sarah’ isimli etkinlik organizatörü, işsiz kaldığı için evlere yiyecek servisi yapan bir şirket kurmak istiyor ancak bu, ayrıldığı erkek arkadaşı yüzünden hiç de kolay olmuyor.

ONLİNE YAPILAN ÇEKİMLERDE İNTERNET SIKINTISI YAŞANMIŞ

Sibel Kekilli ve filmde eski erkek arkadaşını oynayan aktör Kostja Ullmann, Münih, Chiemgau ve İsviçre’de çekilen filmde birbirlerini sadece ekrandan görmüş. Çekimler sırasında yönetmenin, isteklerini oyunculara sadece dijital yoldan aktardığı ve zaman zaman internet bağlantısındaki sıkıntılar nedeniyle büyük sorunlar yaşandığı söyleniyor.

Kekilli, Filmin bu şekilde çekilmiş olmasını olağan bir delilik olarak nitelendiriyor. Kekilli’nin başrolde olduğu ve tüm oyuncuları sadece video konferans yaparken gösteren 85 dakikalık ekran filminin nerede, ne zaman yayınlanacağı henüz açıklanmadı.

“HEYECAN VERİCİ BİR DENEYDİ”

Yönetmenin, tüm zorluklarına rağmen, film çekiminin böylesi yeni bir şeklini denediği için memnuniyeti ortada. Panzer yaşadığı deneyimi, “Bu heyecan verici bir deneydi” sözleriyle ifade ediyor.

Sibel Kekilli ise normal hayatta, prensip olarak destekliyor olsa da, pandemi kısıtlamalarının sona ereceği günü iple çektiğini söylüyor. Kısıtlamalarla ilgili olarak, “Dünyam gerçekten küçüldü” diyen sanatçı, en çok kafelere gitmeyi, seyahat etmeyi, sanatı, sinemayı ve kültürü özlediğini belirtip: “Bunların hepsi eksik ve yaşam daha soğuk, dar ve yalnız bir hale geldi.” dedi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı