Seksenler’in Sami’si Berat Yenilmez Son Haliyle Şaşırttı! 9 Ayda 25 Kilo Verdi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Seksenler’in Sami’si Berat Yenilmez Son Haliyle Şaşırttı! 9 Ayda 25 Kilo Verdi

MAGAZİN

16 Şubat 2021 Salı 12:28:41

Seksenler’in Sami’si Berat Yenilmez Son Haliyle Şaşırttı! 9 Ayda 25 Kilo Verdi

Seksenler’ dizisinin ‘Pastacı Sami’si Berat Yenilmez, Kadıköy sahilinde yürüyüş yaparken objektiflere yansıdı. Zayıflığı dikkat çeken oyuncu, 25 kilo verdiğini söyledi.

Zayıflamak için diyet ve egzersiz yapan Berat Yenilmez, 9 ayda 25 kilo verdi. “Ailece zayıfladık. Eşim de benimle birlikte diyete başladı ve 17 kilo verdi” diyen oyuncu, henüz istediği kiloya ulaşmadığını söyledi.

Yenilmez, “Dokuz ayda 25 kilo verdim. Hedefim 5 kilo daha incelmek. Doktor denetiminde diyetteyim. Spor hocasıyla da haftada 3 gün kick boks, iki gün de kardiyo yapıyorum. Ameliyata cesaretim olmadı. Eşim de benimle 17 kilo verdi. Ailecek zayıfladık. Tanıyanlar “Gerçekten siz misiniz?” diyorlar” dedi.

‘‘HAYATIMDA GEREKSİZ OLAN HER ŞEYİ ÇIKARTTIM

Berat Yenilmez, 9 aylık zayıflama sürecini şu sözlerle anlattı:

“Bir Barcelona seyahatimde, tartıldığımda 125 kiloya çıktığımı gördüm. Onun öncesinde de eşim Seda ile birlikte gezerken bir yerde oturan bir çift gördük. Arkadan baktığımızda 25-30 yaş aralığında olduğunu düşündüğümüz çift, döndüğünde yaşlarının oldukça ilerlemiş olduğunu gördük. Seda’ya ‘eğer ben bu yaşa gelirsem böyle görünmek istiyorum’ dedim. 125 kiloluk halimle görünmek istemediğimi söyledim. Seyahat dönüşü hayatımdan gereksiz olan her şeyi çıkardım; tatlıyı, karbonhidratı, akşam 7’den sonra yenilen yemekleri, gereksiz atıştırmaları, abur cuburu, cipsi… Sabah erken kalkıp düzenli bir kahvaltı, düzenli bir öğlen yemeği, spor, tenis, yürüyüş hayatımıza girdi. Akşam 7’den sonra artık yemek hayatımızda yok. 9 ay gibi bir zaman dilimi içerisinde yaklaşık 25 kilo verdim. Eşim Seda da yaklaşık 10 kilo verdi.”

“DAHA DÜZGÜN GÖRÜNDÜĞÜM İÇİN MUTLUYUM”

“Bunu artık bir yaşama şekli olarak kabul ediyoruz. ‘25 kilo verdim tamam artık görevim bitti’ diye düşünmüyorum.” diyen Berat Yenilmez, “Yemek şekliyle, sporla bu bizim hayatımızda yaşadığımız müddetçe devam edecek. Neler değişti? Bir kere daha özgüvenli bir adam oldum. Kıyafetlerimi giyerken üzerimde duruş şekli beni daha motive etti; daha mutlu etti diyebilirim. Sabah daha enerjik kalkıyorum ve horlamıyorum. Çünkü kilo horlama da yapıyordu. Artık o horlamam kalmamış eşimin söylediğine göre. Daha az yiyorum ve daha sağlıklı kalkıyorum sofradan. Bir ağırlık, şişkinlik olmuyor. Bağırsak sistemim daha düzenli çalışmaya başladı. En önemlisi, görsel anlamda aynada daha düzgün göründüğüm veya dışarıda özlediğim kıyafetleri giyebildiğim için de mutluyum.” diye ifade etti.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı