Rihanna’dan Örnek Davranış! Rihanna Hint Çiftçilerinin Sesi Oldu. Sorumsuzlukla Suçlandı…
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Rihanna’dan Örnek Davranış! Rihanna Hint Çiftçilerinin Sesi Oldu. Sorumsuzlukla Suçlandı…

MAGAZİN

6 Şubat 2021 Cumartesi 16:10:44

Son Güncelleme: 06/02/2021 16:10:51

Rihanna’dan Örnek Davranış! Rihanna Hint Çiftçilerinin Sesi Oldu. Sorumsuzlukla Suçlandı…

Hindistan’da parlamentodan yeni geçen tarım sektörüyle ilgili yasayı beğenmeyen çiftçiler, günlerdir protesto eylemleri yapıyor. Protesto için eylem yapan çiftçilere dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna’dan destek geldi. Rihanna eylem yapan Hint çiftçileri Twitter üzerinden destekledi.

Hindistan’da haklarının verilmediğini savunan binlerce çiftçi iki aydan fazla süredir kamp kurmuş protesto etmektedir. 26 Ocak’ta çiftçilerin traktör mitinginde polisin müdahalesi sonrası bir eylemci hayatını kaybetti.

İNTERNETİ KESTİLER, ORTALIK KARIŞTI

Yeni Delhi civarında, binlerce çiftçinin protesto amacıyla kamp yaptığı üç bölgede, önceki gün mobil internet hizmetleri askıya alındı. Rihanna, bu haberi de çiftçileri desteklemek adına Twitter hesabında paylaşarak “Neden bu meseleyi konuşmuyoruz?” diye sorup #FarmersProtest (çiftçi protestosu) etiketini yapıştırdı.

Rihanna’nın 101 milyon takipçisiyle bu haberi paylaşmasının ardından söz konusu eyleme aralarında ünlülerin de bulunduğu binlerce kişiden destek geldi.

DAVRANIŞI SORUMSUZ VE KIŞKIRTICI BULUNDU

Bu uluslararası desteğin ardından Hindistan hükümeti, Rihanna’yı sorumsuzlukla suçladı.

Hindistan Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, şarkıcının sosyal medya paylaşımlarının sorumsuz ve kışkırtıcı olduğunu belirtirken, tarım yasasının parlamentoda tartışıldıktan sonra onaylandığını bildirdi ve “Özellikle ünlüler ve başkaları tarafından başvurulduğunda sansasyonel sosyal medya etiketlerinin ve yorumlarının cazibesi ne doğru ne de güvenilirdir.” İfadelerini kullandı.

Başbakan Narendra Modi’nin Hindistan Halk Partisi’nin (BJP) destekçisi olan Bollywood oyuncusu Kangana Ranaut ise Rihanna’ya tepki olarak sosyal medyada “Kimse bundan bahsetmiyor çünkü çiftçi değiller, bunlar Hindistan’ı bölmeye çalışan teröristler.” paylaşımında bulundu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı