Koronavirüse Yakalanıp Entübe Edilen Usta Sanatçı Toygun Ateş Vefat Etti
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Koronavirüse Yakalanıp Entübe Edilen Usta Sanatçı Toygun Ateş Vefat Etti

MAGAZİN

20 Şubat 2021 Cumartesi 13:00:13

Koronavirüse Yakalanıp Entübe Edilen Usta Sanatçı Toygun Ateş Vefat Etti

Usta oyuncu Toygun Ateş, dizi çekimleri için gittiği Malatya’da mutasyonlu koronavirüse yakalanmış, geçtiğimiz günlerde durumu ağırlaştığı için entübe edilmişti. Gelen son dakika haberine göre sinema sanatçısı Toygun Ateş Vefat Etti.

Film çekimleri için Malatya’ya giden Toygun Ateş’in rahatsızlanması üzerine Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koronavirüs testi yapılmıştı. 6 Şubat’ta test sonucu pozitif çıkan Ateş, durumunda iyileşme olmayınca tedavi gördüğü İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde entübe edildi. Usta oyuncunun tedavisi devam ederken aniden fenalaştı. Organ yetmezliği olduğu da oraya çıkan Toygun Ateş, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

HASTANEDEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Ali Beytur, Toygun Ateş’in vefat ettiğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Toygun Ateş 10 Şubat tarihinde Kovid-19 enfeksiyonu nedeniyle hastanemize yatırılmıştı, Covid servisinde tedavi görmekteyken, durumunun kötüleşmesi üzerine ertesi gün yoğun bakıma alındı. Yoğun bakımdaki tedavileri maalesef cevap vermedi. Hastanemizde entübe edilip, cihaza bağlandı. Önce böbrek yetmezliği sonra çoklu organ yetmezliği gelişti. Tedavisinin 9’uncu gününde burada vefat etti. Allah rahmet eylesin, sevenlerinin başı sağ olsun.”

MUTASYONLU KORONAVİRÜSE YAKALANMIŞTI

Oyuncunun eşi Victoria Kırgız, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “Mutasyonlu koronavirüs çıkmış. Böbrekler iflas etmiş. Hem solunum hem de diyalize bağlamışlar. Hastaneyi aradım, doktoru bilgi vermedi ‘Gelirseniz yüz yüze görüşürüz’ dedi. Bu hava koşullarında nasıl gideceğim? İki çocuğum var yanımda, ne yapacağımı bilmiyorum” demişti.

TOYGUN ATEŞ HAKKINDA

2 Haziran 1954’te İstanbul’da dünyaya gelen Toygun Ateş, İstanbul Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Çok sayıda tiyatro oyununda oynayan Ateş, sinema oyunculuğuna 1976’da ‘Mağlup Edilemeyenler’ filminde başladı. O yıldan itibaren 100’den fazla sinema ve dizi filminde oynadı.

Seslendirme sanatçısı olarak hem seslendirme yönetmenliği hem çeşitli yapımlar için seslendirmeler yaptı. Sinema yönetmeni ve senaryo yazarı da olan Toygun Ateş, yeni projelerde oyuncu, yönetmen, senarist olarak yer aldı. Ateş, ‘Perihan Abla’, ‘Şeref Meselesi’, ‘Sevda Kuşun Kanadında’, ‘İçerd’e ve ‘Ver Elini Aşk’ gibi birçok projede bulundu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı