Fazıl Say’dan Müjdat Gezen Ve Metin Akpınar’a Destek Paylaşımı
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Fazıl Say’dan Müjdat Gezen Ve Metin Akpınar’a Destek Paylaşımı

MAGAZİN

23 Şubat 2021 Salı 12:37:49

Son Güncelleme: 23/02/2021 12:39:46

Fazıl Say’dan Müjdat Gezen Ve Metin Akpınar’a Destek Paylaşımı

Ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla yargılanan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar için destek paylaşımı yaptı. Say, “Dost taraf olur. Ben bu sanatçıların dostuyum. Onlara müteşekkirim” dedi.

‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan yargılanan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’a piyanist Fazıl Say’dan destekleyici paylaşım: “Ben bu sanatçıların dostuyum…”

Piyanist Fazıl Say, Gazeteci Uğur Dündar’ın 2018’de Halk TV’de yayımlanan “Halk Arenası” programındaki sözleri nedeniyle ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan yargılanan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar’a destek olduğunu gösteren paylaşımda bulundu.

4 yıl 8’er ay hapisleri istenen Gezen ve Akpınar için sosyal medya hesabından paylaşım yapan ünlü piyanist, “Dost taraf olur. Ben bu sanatçıların dostuyum. Onlara müteşekkirim. Ve onlardan yana tarafım” dedi.

“FİKİRLERİN FARKLI OLMASI SUÇ DEĞİLDİR”

Say, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “İkisi de çok sevdiğim sanatçı. Düşünün, tüm ömrümüz boyunca bizi kimi zaman katıla katıla güldürdüler, kimi zaman da düşündürdüler. Üstün yetenekli, verimli, ve topluma fayda sağlayan şekilde öğretici iki insan; Metin Akpınar ve Müjdat Gezen.

Her insana hitaben şunu söylemek isterim; Fikirler insanına göre farklı farklıdır, ve farklı olması suç değildir, farklı olması asıl olması gerekendir, fikir zenginliği iyi olandır, bu ülke için, bu dünya için ve insanlığın süregelen gelişimi için… Siyasi fikirler, inanç üzerine ya da sanatsal fikirler ve hatta spor üzerine, futbol üzerine güncel olaylar üzerine, salgın üzerine.

Hepimizin farklı bakış açıları var.

İktidar ve muhalefet üzerine de elbet…

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen bu toplumun dostudur, bu topluma sevgi ile emek ile alın teri ile değer üstüne değer katmışlardır.

Bakın; ben “Düşünce suçu” denilen son derece “subjektif” konuda hataları olduğunu düşünmüyorum, ve bir “hata”dan bahsediliyorsa, bu her tarafa çekilebilir bir şeydir, – “düşünceler” sürekli hukuk önünde, “birilerinin” işine gelince veya gelmeyince.

Şu salgın döneminde, el üstünde taşımamız gereken bu memleketin bu saygın sanatçılarına ben sahip çıkmaktan yanayım. Onların değerini bilmekten yanayım. Ve sanatçısı da devlet adamı da bu toplumda yer edinmelidir, düşünceleri en zıt noktada olsa bile.

Dost taraf olur.

Ben bu sanatçıların dostuyum.

Onlara müteşekkirim.

Ve onlardan yana tarafım!”

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı