Emre Altuğ’dan Çarpıcı Röportaj: Çağla Şikel Çok İyi Bir Dost. Birbirimizi İnsan Olarak Çok Seviyoruz
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Emre Altuğ’dan Çarpıcı Röportaj: Çağla Şikel Çok İyi Bir Dost. Birbirimizi İnsan Olarak Çok Seviyoruz

MAGAZİN

1 Şubat 2021 Pazartesi 12:52:52

Son Güncelleme: 01/02/2021 12:54:59

Emre Altuğ’dan Çarpıcı Röportaj: Çağla Şikel Çok İyi Bir Dost. Birbirimizi İnsan Olarak Çok Seviyoruz

Şarkıcı Emre Altuğ uzun bir aradan sonra tekrar çekilmeye başlayan ‘Sihirli Annem’ dizisiyle ekranların karşısına çıkmaya başladı. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Altuğ biten evliliği hakkında ilk kez konuştu.

Acun Ilıcalı’nın Exxen platformunda Sihirli Annem ile ekranlara dönen Emre Altuğ, uzun bir aradan sonra ilk kez konuştu. Röportajında biten evliliği hakkında da konuşan şarkıcı, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yakışıklı sanatçının verdiği röportajdan başlıklar şöyle:

Nasılsınız, her şey yolunda mı?

Çok iyiyim. Yaşadığımız süreç bize dünyadaki en önemli şeyin sağlık olduğunu gösterdi. Sağlığımız yerinde olduğu için mutluyuz. Setimiz iyi gidiyor ve zaten sürekli test oluyoruz. Hayatım evden sete, setten eve şeklinde devam ediyor. Allah’tan setimiz çok korunaklı ve güvenli. Her şeye rağmen moralimizi yüksek tutmaya çalışıyoruz.

Gelecek kaygısına kapılıyor musunuz?

İlk başlarda çok yaşadım. Evde oturduğumuz süreçte kendimizi işe yaramaz hissettik. Her zaman görüştüğümüz insanlarla bir araya gelemedik, bu bizi sıkıntıya soktu. Başta bir bocaladık, şükür atlatıyoruz.

ÇOK BÜYÜK EMEKLERLE BU ZAMANA GELDİM

Ekonomik olarak çok etkilendiniz mi?

Elbette. Müzik tarafım tamamen durdu ama çok şükür çok yönlü bir iş hayatım olduğu için durumu idare edebiliyorum. Oyunculuk, tiyatro, sinema, dizi, seslendirme, müzik…

Herkes sizin gibi şanslı değil. Siz şanslı kesimdensiniz?

Şanslı değil, çok çalışmış mücadele vermiş kesimdenim. Buralara öyle kolay kolay gelmedim, çok büyük emek verdim. Bu süreçte sadece kendini düşünemiyorsun, bir ekibin, orkestran var; onları da dert ediyorsun. Başta açığı kendimiz tolere etmek istedik ama zor. Bir insana, bir gecede kazandığı parayı, aylık olarak vermeye çalışmanız bile ciddi külfet.

Peki, çözüm ne?

Devletimize çok iş düşüyor. Biz aslında vergilerimizi bunun için verdik, bu kötü günler için çalıştık. Dolayısıyla şimdi babanın bize bakması lazım!

HERKES BİRBİRİNE DESTEK OLMALI

“Her şeyi devletten bekleyemeyiz” diyen bir kesim de var…

Bence her şeyi devletten beklemeliyiz. Tabii ki devletin bizlere sahip çıkması lazım. Mümkün olan her şeyi devletten bekleme hakkına sahibiz. Tabii ki yan gelip yatarak değil. Ama elimizden geleni yaptıktan sonra ‘babaya’ sığınmamız gerek. Herkesin birbirine ve herkesin kendine destek olması gerektiğini düşünüyorum.

ÜNLÜ OLMAK GİBİ BİR DERDİM YOKTU

Hayatımıza bir pop star olarak girdiniz. Uzun yıllardır müzik yapıyorsunuz ama aynı zamanda oyuncusunuz. Oyunculuk nasıl başladı?

Ben konservatuarda, tiyatro okudum. Yıldız Kenter, Haldun Dormen Tiyatrosu’ndaki hocaların öğrencisiyim. Onlara layık bir öğrenci olabildim mi, bilemiyorum ama en azından onların tedrisatından geçtim. 15 film, 18 dizide yer aldım. 1990’dan bu yana altı tiyatro oyununda oynadım. Ama o dönemde müzik çok daha popülerdi. O yüzden müzik yanım ağır bastı.

O dönemin tüm isimleri birer star’dı…

Ben bu ‘star’ kavramını asla seven bir insan değilim. Amacım hiç bu olmadı, kendimi de hiç öyle görmedim. Yıllar evvel gitarı elime aldım ve bir anda kendimi şarkıcı olarak buldum. Sezen Aksu ile çok çalıştım. Az kafama vurmadı, “Oğlum sen albüm yapsana” diye… Oysa ben “Oyuncu olacağım” diye tutturmuştum, çok kızardı bana… “Deli bu” derdi. Zaten ünlü olmak gibi bir derdim yoktu…

Şöhret güzeldir ama…

Benim korktuğum bir şeydi. Neyse ki hayatımdan çok ödün vermedim, doğal yaşantıma devam ettim, rahat yaşadım, kimseyle olan iletişimimi değiştirmedim, o mütevazılığı yitirmedim.

 


SADIK KARAKTERİ İSMİ GİBİ SADIK BİRİ BEN DE ÇOK SADIĞIM

17 yıl sonra ‘Sihirli Annem’ yeniden çekiliyor ve siz başroldesiniz… Nasıl bir duygu?

Çok mutluyum. Zaten baba olduktan sonra hep çocuklara göre bir şey yapmak istiyordum. Bu projeye de bayıldım, tam gönlüme göre geldi. Çok duyduğum ama izleyemediğim bir diziydi, şimdi böyle bir diziyle izleyici karşısında olmak şahane.

Eski oyuncularla yeni oyuncular da epey mukayese edildi sosyal medyada?

Tabii ki edilir, haklılar. Arada çok yıl var. Ama ben, o nahifliği, samimiyeti kaybetmeden diziyi yeniden devam ettireceğimize eminim. Büyük bir emek sarf ediliyor. Herkes heyecanlı. Ortaya çıkan işten çok memnunum.

Canlandırdığınız Sadık karakterini sevdiniz mi?

Bayıldım. Çok iyi kalpli, tam bir insan. Duygularına göre hareket eden, içinde kötü niyet olmayan biri. Ve ismi gibi çok sadık. Buna da bayıldım.

Siz de gündelik hayatta sadık mısınızdır?

Elbette. Olmazsa olmazım! Herkes öyle olmalı zaten, tersi mümkün mü? Sadık’la hayata bakışımız farklı ama insanlığımız aynı.

Eleştiriye açık mısınız?

Hayatım boyunca açık oldum. Yaptığım iş bunu gerektiriyor zaten. Tiyatro hocalarımız bize işimizi iyi yapalım diye çok laf söylerdi… “Mesleğime ihanet ettirmem” diye bağırıyorlardı. Ben mesleğimi aşkla ve ciddiye alarak yapmayı böyle öğrendim.

ÇAĞLA ÇOKİYİ BİR ANNE, ÇOK İYİ BİR DOST. BİRBİRİMİZİ İNSAN OLARAK ÇOK SEVİYORUZ

Bazen boşanan çiftlerin çocuklarında travmalar olabiliyor…

Biz çok çaba sarf ettik ve çok özel davranıyoruz. Hem anne hem baba bakımından şanslılar. Büyüklerin yaptıklarının sonuçlarını çocuklar ödememeli. Çağla ile hiçbir zaman aramız bozulmadı. Hep çocukları düşünerek adımlar attık.

Çağla Şıkel’in sizdeki yeri tam olarak nedir?

Çocuklarımın annesi, çok kıymetli, değerli. Çok seviyoruz biz zaten insan olarak birbirimizi. Ki geçmişte de güçlü duygular yaşadığım kişi, aşık olduğum kadın. O bambaşka bir yerde benim için. Çok iyi bir anne, dost, arkadaş. Kendisine çok saygı duyuyorum. Bugüne kadar birbirimizi hiç kırmadık. Boşanırken bile insani egomuzu bir yana bıraktık.

Çağla Hanım da siz de boşandıktan sonra başka isimlerle pek anılmadınız…

Herkesin hayatında biri olabilir, önemli olan onu nasıl yaşadığındır. Benim Çağla’ya karışma hakkım yok, o zaten bilinçli, örnek bir anne. Ben de aman illa biri olsun diye çaba sarf etmedim. Bu işler kader kısmet biraz da.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı