Maaşlar 34.000 TL'den Başlıyor! Binlerce Eleman Alınacak! Kuveyt, BAE, Irak Yurt Dışı İş İlanları

Maaşlar 34.000 TL'den Başlıyor! Binlerce Eleman Alınacak! Kuveyt, BAE, Irak Yurt Dışı İş İlanları
YAYIN TARİHİ: 23.12.2021 23:31:00

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar sonrasında döviz kurlarının da artması vatandaşları yurt dışına yönlendiriyor. Bu anlamda aylık 3.000 dolar maaştan başlayan Kuveyt, BAE, Irak Yurt Dışı İş İlanları açıklandı.

Türkiye ekseninde yaşanan ekonomik sıkıntılar sonrasında vatandaşlar yurt dışı çalışma planını hızlandırdı. Yurt dışında özellikle Arap ülkelerinde iş arayışına girildi. Bu anlamda Kuveyt, BAE, Irak Yurt Dışı İş İlanları araştırılıyor. Peki şimdi hangi ülkelerde Türkiye'den personel alımı yapılıyor? Yurt dışında çalışmanın avantajları nelerdir? Yurt dışında çalışanlar kaç TL maaş alırlar?

YURT DIŞINDA NEDEN ÇALIŞMAK DAHA İYİ?


Yurt dışında çalışmanın artıları Türkiye'ye göre oldukça fazladır. Öncelikle maaşlar dolar olarak ödenmektedir. Öte yandan yurt dışına çalışmaya gidenlere daha iyi sosyal imkanlar verilmektedir. Yurt dışında kalındığı süre boyunca yapılan masrafları da bu firmalar karşılıyor. Yurt dışına çalışmaya giden işçilerin masrafları da az oluyor. Buna mukabil olarak para biriktirmek oldukça kolay. Gel gelelim emeklilik durumuna yurt dışı firmadan emekli olan vatandaş emekli maaşını dolar veya euro olarak almaktadır. 

YURT DIŞINDA ÇALIŞANLAR KAÇ TL MAAŞ ALIRLAR?


Yurt dışına çalışmaya giden vatandaşların belki de en fazla merak edilen meselesi maaşlar olmaktadır. Örneğin Amerika'da asgari ücret 2.500 dolar civarındadır. Arap ülkelerinde ise 3.000 dolar maaşla işe başlamaktasınız bu maaş miktarı 15.000 dolara kadar çıkmaktadır. Kalifiye eleman yetişmiş eleman yurt dışında oldukça aranmaktadır. Vasıfsız olarakta iş bulma şansınız oldukça yüksektir. Türkiye'den işçi arayan ülkelerin şirketleri genellikle Türk firmaları oluyor. Özellikle Arap ülkelerinde inşaat firmalarımız oldukça etkilidir. 

YURT DIŞI İŞ İLANLARI


Yurt dışı iş ilanları, özellikle Arap ülkelerinde faaliyet gösteren Türk şirketleri Çalık Enerji AŞ, Kürk İnşaat Turizm San. Ve Tic. LTD. Şti, Rönesans Endüstri gibi firmalar çeşitli kademlerde ve niteliklerde işçi arıyorlar. Özellikle inşaat işleri ön plana çıkıyor. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER