Kredi Taksitlerini Yarı Yarıya Düşüren Formül! Bu Bankalar Borçlarınızı Ödüyor! Her Şeyi Sıfırlayın

Kredi Taksitlerini Yarı Yarıya Düşüren Formül! Bu Bankalar Borçlarınızı Ödüyor! Her Şeyi Sıfırlayın
YAYIN TARİHİ: 29.01.2022 09:33:00

Son dönemlerde ekonomi bakımından ülkemizde yaşanılan krizler nedeniyle bazı tüketiciler maddi anlamda daha da zorlanmakta. Bunların başında da bankalara kredi borcu bulunan vatandaşlarımız gelmektedir. Gündemimizdeki sorunlardan kaynaklı, örneğin; yaşam standartlarının maddi anlamda değişmesi vb. sorunlar, önceki dönemlerde kullanmış oldukları kredilerin taksitlerini ödeme konusunda tüketicileri büyük krize doğru sürüklemeye devam ediyor.

Kredi taksitlerini ödeyemeyen ve bu konuda ne yapacağını bilemeyen, duruma el atılmasını bekleyip, rahat bir nefes almak isteyen tüketiciler isealternatif çözüm yolu bulunmasını dört gözle bekliyorlardı. İşte beklenen o alternatif çözüm yolu özel bankalar tarafından duyuruldu. Bir nebzede olsa tüketicilerin sırtındaki fazla yükü almak için bankalar tarafından duyurulan çözüm yolu ise borç transferi kredisi stratejidir. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de

Nedir Bu Borç Transferi Kredisi?


Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kredi borçlarını ne yapacağını bilemeyen tüketicilerin bir nebzede olsa rahatlatacak bir kredi stratejisidir. Yalnız biraz sonra bahsedeceğimiz olan bankaların size bu krediyi verebilmesi için dikkat edilmesi gereken husus ise henüz kredi borçlarının yasal takip sürecine alınmamış olmasıdır. Özel bankaların bahsettiği borç transferi kredisi, diğer bankalarda bulunan kredilerinizi aşağıda bahsedeceğimiz bankalara transfer ederek size borcunuzun miktarı kadar kredi avantajı sağlayarak ödemelerinizi yardımcı oluyor.
Bir nevi kredileriniz başka bir bankaya geçirilip yapılandırma işlemi uygulanıyor.
Birazda bu borç transferi kredisi hakkında sizlere genel bir bilgi verelim. Daha öncesinde çekmiş olduğunuz kredinin vadesinde bir ödeme seçeneği sunmaktadır. Örneğin; kullanmış olduğunuz kredinizin vadesi 24 ay vadeliydi. Bu durumda transfer ettiğiniz banka ise aynı vadede yani 24 ay vade seçeneği ile size yeni ve sıfır bir kredi seçeneği sunuyor.Yani önceki bankaya ait kredilerinizin ödenmiş taksit tutarları sıfırlanıyor.

Yapı Kredi Bankası ve QNB Finans Bankası Borç Transfer Kredisi


Özellikle Yapı Kredi Bankası ve QNB Finans Bankası borç transferi kredisi konusunda geniş kapsamlı bir başvuru fırsatını sunuyor. Üstelik her iki bankanın borç transferi kredisine mobil uygulamalar vasıtasıyla başvurmanız da mümkün! Transfer kredisini alabilmeniz için de en önemli kriter; kredi notunuzun yüksek olması!


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR