KOSGEB Duyurdu! 250 Bin TL'ye Kadar Faizsiz Kredi Desteği Geldi! Kimler Yararlanabilecek?

KOSGEB Duyurdu! 250 Bin TL'ye Kadar Faizsiz Kredi Desteği Geldi! Kimler Yararlanabilecek?
YAYIN TARİHİ: 2.08.2021 22:26:00

KOSGEB faizsiz kredi desteğinden kimler yararlanabilecek? Destek ne kadar ve ödemeler nasıl olacak? Destek hakkında tüm merak ettikleriniz...

Kredi haberleri geliyor. Destek haberleri geliyor. Son Dakika KOSGEB tarafından duyuru yapıldı. KOSGEB tarafından son olarak destek programı duyurusu yapıldı. KOSGEB başkanı tarafından konu ile ilgili detaylı açıklama yapıldı.

Yapılacak desteğin afetten etkilenenler için yapılacağı açıklaması yapıldı. Açıklamada, Afetten etkilenen bölgeler için 100 ve 250 bin lira limitli olmak üzere sıfır faizli destek kredisi veriyoruz’ ifadelerine yer verildi. İşte desteğe dair açıklama ve detaylar...

SIFIR FAİZLİ DESTEK GELDİ!

KOSGEB tarafından yapılan açıklamada desteğin detaylarına yer verildi. Detsek duyurusunun yapılmasının ardından tüm detaylar araştırılmaya başlanmıştı. Bu kapsamda verilecek destek, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Hasan Basri Kurt tarafından şu açıklamalar yapıldı,; "Afetten etkilenen bölgeler için 100 ve 250 bin lira limitli olmak üzere sıfır faizli destek kredisi veriyoruz." ifadeleri kullanıldı.

KOSGEB Başkanı Kurt, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Rize'de ilk olarak Rize Valisi Kemal Çeber'i makamında ziyaret ederek burada afetler ve desteklerle ilgili değerlendirmeler yapıldı.


Burada bir süre Vali Çeber ile görüşen KOSGEB Başkanı Kurt, yaptığı ziyaretin ardından konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, yaklaşık 20 gün öncesine kadar Rize ve Artvin'de sel afeti yaşandığı açıklamasında bulundu. 

Kurt, bu bölgelerde yaşanan selin hemen ardından devletin müdahale ettiğine vurgu yaparak, afetin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bakanların olayla beraber bölgeye gelerek incelemelerde bulunduklarına değindi.

KOSGEB Başkanı Kurt, KOSGEB olarak kendi üzerlerine düşenleri yapacaklarını vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti; "İşletmelerin zararlarını en azından bir nebze de olsa hafifletmek için bir kredi açıkladık. Mağdur olan işletmelerimizi hem ziyaret etmek ve nasıl uygulayacaklarını anlatmak için buradayız." ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR NEREDEN YAPILACAK?

KOSBEG Başkanı Kurt, maalesef son günlerde afetler yaşandığına vurgu yaparak bu konuda yapılan desteklerin detaylarını açıkladı;

"Bir taraftan sel olurken diğer taraftan hepimizin canını yakan yangın afetimiz var. Akdeniz bölgesinde Hatay, Mersin, Antalya, Muğla ve Adana'da yaygın bir şekilde afet yaşanmakta. Bir taraftan selin zararlarını tazmin açısından hükümetimiz çalışırken biz de işletmelerin ayağa kalkması için KOSGEB olarak bir kredi paketi açıkladık. Afetten etkilenen bölgeler için 100 ve 250 bin lira limitli olmak üzere sıfır faizli destek kredisi veriyoruz. Bir yıl ödemesiz olacak. Bir yılın sonunda 24 ay bir ödeme süresi olacak. İşletmelerimiz bu krediden faydalanacak. İşletmelerinin zararlarını gidermek ve hızlı bir şekilde işlerini sağlamaları istiyoruz. Aynı şekilde yangından zarar gören işletmelerimiz aynı paketten faydalanıyor olabilecekler. Başvurular KOSGEB ve e-devlet üzerinden hızlı bir şekilde yapılabilir. Evrak veya fiziki anlamda bir şey istemiyoruz. Bütün işlemleri evraksız bir şekilde takip ediyoruz. Zarar gören işletmeler KOSGEB'in bu kredisinden faydalanabilirler. Afetten etkilenen bölgelere yönelik acil destek kredisini başlatıyoruz. " ifadelerini kullandı.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER