Konut Kredilerinde Faizler Düştü! Oranlar Ne Kadar Oldu? Halkbank, Ziraat, Vakıfbank' Duyurdu...

Konut Kredilerinde Faizler Düştü! Oranlar Ne Kadar Oldu? Halkbank, Ziraat, Vakıfbank' Duyurdu...
YAYIN TARİHİ: 18.12.2021 21:36:00

Kamu bankaları kredi faiz oranlarını düşürdü? Kamu bankaları güncel konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? Kamu bankaları güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ne kadar oldu? Kamu bankaları güncel taşıt kredisi faiz oranları ne kadar oldu?

Bankaların kredi faiz oranları vatandaşın gündeminde yer olan konulardan olmaya ve yakından takip edilmeye devam ediyor. Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz günlerde politika faizlerinde yapılan indirimin ardından Kamu bankaları tarafından önemli açıklama gelmişti.

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası tarafından önemli faiz indirimi duyurusu yapılmıştı. Bankaların güncel kredi faiz oranları ne kadar oldu? Halkbank kredi faiz oranları ne kadar? Vakıfbank kredi faiz oranları ne kadar? Ziraat Bankası kredi faiz oranları ne kadar?

2021 KAMU BANKALARI KREDİ FAİZ ORANLARI NE KADAR?

Kamu bankaları tarafından yapılan açıklamaya göre, kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre, 2021 Kasım ayı ile beraber 100 baz puana kadar değişiklik gösteren oranlarda indirim yapılmıştı.

KAMU BANKALARI KREDİ FAİZ ORANLARI DÜŞTÜ!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) tarafından geçtiğimiz ay duyurusu yapılan faiz indirimi kararının açıklanmasının ardından kamu bankaları, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası da kredi faiz oranlarını düşürmüşlerdi. Kamu bankaları tarafından alınan kararara göre, kurumsal kredi faiz oranlarında 100 baz puana kadar indirim gerçekleşmiştir.

KONUT KREDİ FAİZ ORANLARINDA İNANILMAZ GERİLEME!

Kamu bankaları faiz indirimi kararının ardından, ev alma hayali olan vatandaşı sevindirecek, konut kredisi faiz oranları için önemli bir hamle gelmiştir. Kamu bankaları Konut kredilerinde de indirime giderek desteğini sürdürdü. Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası sıfır konutlar için kredi faiz oranlarını, bugün itibari ile geçerli olacak şekilde 1 milyon TL altı tutarlarda %1,20'ye, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise %1,29'a düşürmüştür.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası PPK toplantısında politika faizi Ekim ayından itibaren 300 baz puan indirilmiştir. Politika faizlerinin %15'e çekilmesi bankaların ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi faizleri de merak edilip araştırılıyor.

VAKIFBANK GÜNCEL KONUT, TAŞIT, İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI


Alınan karara göre, kamu bankaları, VakıfBank konut kredisi faiz oranı sıfır konutlar için 1 milyon liranın altında olanlara %1,20 olarak verilirken, 1 milyon lira üzerinde ise %1,29 olarak sunulacaktır.

Vakıfbank, Güncel Taşıt kredisi faiz oranı: %1,50

Vakıfbank Güncel İhtiyaç kredisi faiz oranı: %1,55

ZİRAAT BANKASI GÜNCEL KONUT, TAŞIT, İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Alınan karara göre, kamu bankaları, VakıfBank konut kredisi faiz oranı sıfır konutlar için 1 milyon liranın altında olanlara %1,20 olarak verilirken, 1 milyon lira üzerinde ise %1,29 olarak sunulacaktır.

Ziraat Bankası Güncel Taşıt kredisi faiz oranı: %1,59

Ziraat Bankası Güncel İhtiyaç kredisi faiz oranı: %1,63

HALKBANK KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI

Halkbank, Güncel ihtiyaç kredilerinde %1.58,

Halkbank, Güncel taşıt kredilerinde %1,54'ten başlayan faiz oranları uygulamaktadır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER