KOBİ'lere Yeni Bir Destek Daha Geldi! 28 Ekim'e Kadar Başvurularınızı Yapın! Nasıl Yapılacak?

KOBİ'lere Yeni Bir Destek Daha Geldi! 28 Ekim'e Kadar Başvurularınızı Yapın! Nasıl Yapılacak?
YAYIN TARİHİ: 23.07.2021 00:09:00

KOBİ'lere destek başvuruları ne zaman sona erecek? Kimler yararlanabileceklerdir? Bu desteğin detayları nelerdir?

KOBİ'lere destekler gelmeye devam ediyor. Özellikle korona virüs süreci ile beraber ekonomik yönden sıkıntılı günler yaşayan KOBİ'lere yeni destekler gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda duyurusu yapılan desteklerin ardından vatandaş detaylı bir şekilde araştırmalarını sürdürüyor.

TÜBİTAK, tarafından gelen açıklamaya göre yüksek ticarileşme potansiyeline sahip Ar-Ge projelerini destekleyeceklerdir. Yüzde 50’ye varan hibe destek için KOBİ’ler, müşterileri ile birlikte başvurularını belirlenen tarihe kadar yapmalıdır.

TÜBİTAK'TAN KOBİLERE DESTEK!

TÜBİTAK tarafından KOBİ'ler için yeni destek kampanyası için düğmeye basıldı. TÜBİTAK, hızla ürüne dönüşebilecek ve yüksek ticarileşme potansiyeline sahip Ar-Ge projelerini desteklemek adına harekete geçtiğini açıklamışlardır.

1707 Siparişe Dayalı Ar-Ge Projeleri İçin KOBİ Destekleme Çağrıları açılmıştır. 1707 Sipariş Ar-Ge-i 2021 çağrısı ile müşteri gereksinimlerini karşılayan çözüm önerilerinin, KOBİ'ler tarafından Ar-Ge yolu ile ticarileşebilir çıktılara dönüştürülmesi ve bu çıktıların ihracata katkı sağlamak amacı ile hayata geçirilmiştir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Çağrıya bir müşteri kuruluş ve en az bir tedarikçi kuruluşun ortak başvuru yapması ve tedarikçi kuruluşun KOBİ ölçeğinde olması şartı bulunmaktadır. Başvurularınızı https://eteydeb. tubitak.gov.tr internet adresi üzerinden online gönderilebilmektedir. Belirlenen Proje bütçesinin en fazla 2.5 milyon lira olması gerekmektedir.

Sipariş Ar-Ge çağrılarında, müşteri kuruluşun yönetim, kalite, test, validasyon, ürünün sahada doğrulanması gibi faaliyetlerini yapan yalnızca 1 proje personelinin giderleri desteklenecektir.


Sipariş Ar-Ge 2021- 2 çağrısı kapsamındaki projeler için;

Müşteri kuruluş dönemsel olarak gerçekleşen proje giderlerinin %40'ı kadarını tedarikçi kuruluşa ödeyecekler, TÜBİTAK giderleri değerlendirdikten sonra'kabul edilen harcama tutarının' %40'ını tedarikçi kuruluşa hibe destek olarak vereceklerdir. Sipariş Ar-Ge-i ve Sipariş Ar-Ge-b çağrıları kapsamındaki projelerde TÜBİTAK desteği yüzde 50 olacağı belirtilmiştir.

ÇAĞRI TAKVİMİ NASILDIR?

Kuruluş bazlı ön kayıt son tarihi ne zaman ve saat kaçta?

15 Ekim, saat: 17.30

Proje başvurularının PRODİS üzerinden alınması ne zaman olacaktır?

16 Ağustos

Çağrı kapanış tarihi ne zaman?

28 Ekim, saat 23.59

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER