Kimse Bunu Beklemiyordu! Daha Fenası Var! Altın Fiyatları Bomba Gibi Patladı! O tarihte Altın Fiyatı

Kimse Bunu Beklemiyordu! Daha Fenası Var! Altın Fiyatları Bomba Gibi Patladı! O tarihte Altın Fiyatı
YAYIN TARİHİ: 15.11.2021 09:08:00

Altın Fiyatları Bomba Gibi Patladı! Kimse Bunu Beklemiyordu! Daha Fenası Var! O tarihte Altın Fiyatı... Milyonlarca vatandaş altın fiyatlarını görünce şoke oluyor. Daha önce altın alanlar adeta bayram ediyor. Doların 10 TL olmasının ardından altın fiyatları da yükselişe geçmişti. Çeyrek altın fiyatları 1000 TL olurken, gram altın ise 600 TL sınırına yanaştı. Binlerce kişinin gün içinde alım – satım yapmasından da etkilenen altın son haliyle adeta dumur etti. Peki, altın fiyatları ne kadar oldu?

Kimse Bunu Beklemiyordu! Daha Fenası Var! Altın Fiyatları Bomba Gibi Patladı! O tarihte Altın Fiyatı... Altın fiyatları milyonları şoke etmeye devam ediyor. Altın almadan önce mutlaka araştırma yapılmalıdır. Altın fiyatları bu anlamda bomba gibi patladı. Altın alanlar ve satanlar fiyatlar karşısında ne yapacağını şaşırdı! Çeyrek altın 1000 TL olurken gram ise 600 TL'ye dayandı. 
15 Kasım günüyle birlikte altın alış fiyatı 599 TL iken satış fiyatı ise 599.62 oldu. 
Çeyrek altın alış fiyatı 950,00 TL – satış fiyatı 982,00 TL olarak açıklandı. Altın fiyatları bir gecede önemli bir değer kazandı. Öte yandan vatandaşların aldığı diğer altın türleri de normal olarak artmış durumda. Cumhuriyet altını alış fiyatı 3.785,00 TL olurken, satış fiyatı 3.902.00 TL oldu. Yarım altın alış fiyatı 1.894,00 TL – satış fiyatı 1.957,00 TL oldu. Ons altın fiyatı alış 1.858,59 $ olurken; satış fiyatı 1.858,81 $ oldu. 22 ayar bilezik alış fiyatı 537,30 TL – satış fiyatı 540,49 TL olarak belirlendi. Artık sınırları oldukça zorlayan altın fiyatları için uzmanlar altın fiyatlarının tekrar artacağı görüşünde FED faiz kararı da bunda etkili olacak. ALTIN FİYATLARI TÜRKİYE'DE DÜŞECEK Mİ, ARTACAK MI? O TARİHTE...


Altın fiyatlarında gözler yılsonuna çevrilmiş durumda. Altın uzmanları tahvil geri alımlarının altın fiyatlarını etkileyeceğini düşünüyor. Bilindiği gibi altın enflasyona karşı adeta kalkan olarak kullanılıyor. Haberlerim.com.tr olarak bizim beklentimiz 2000 dolar seviyelerini altının görebileceği. 

UZMANLARDAN ALTIN YORUMLARI 

Analistler, artan küresel enflasyonun reel getirileri azaltması nedeniyle altının ons fiyatındaki yükseliş eğiliminin sürdüğünü bildirdi.

Yurt içinde dolar kurundaki artışın da etkisiyle altın fiyatlarının yükselişini üst üste 6. işlem gününe taşıdığını kaydeden analistler, bugün veri gündeminin sakin olduğunu ifade etti.

Dolar/TL, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,9 artışla 9,93 seviyesinde bulunuyor.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER