‘Kim Milyoner Olmak İster’de bu soruda elendi! Kenan İmirzalıoğlu bile.. ‘Harvard öğrencisiyim’ dedi

‘Kim Milyoner Olmak İster’de bu soruda elendi! Kenan İmirzalıoğlu bile.. ‘Harvard öğrencisiyim’ dedi
YAYIN TARİHİ: 21.11.2021 11:38:00

​‘Harvard öğrencisiyim’ dedi ‘Kim Milyoner Olmak İster’de bu soruda elendi! Kenan İmirzalıoğlu bile... Kenan Işık’ın sunumuyla efsaneleşen, Kenan Işık’ın rahatsızlığı sonrasında pek çok farklı kişinin sunumuyla ekrana gelen, son olarak sunucu koltuğuna Kenan İmirzalıoğlu’nun oturduğu Kim Milyoner Olmak İster yoluna hız kesmeden devam ediyor. Kim Milyoner Olmak İster’in formatında küçük bir değişikliğe gidilmişti bir süre önce. Büyük ödülün 1 milyon TL olduğu yarışmanın para ağacı yenilenmişti. Artık yeni bölümlerde barajı geçen yarışmacılara 50, 100, 200 ve 400 bin TL gibi ödüller...

Atv ekranlarında, başarılı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla seyirciyle buluşan Kim Milyoner Olmak İster, bir kez daha ‘başkasının adına utanmak’ olayına sahne oldu. Daha önce pek çok kez oldukça iddialı söylemlerle yarışmaya katılıp ‘yok artık’ denecek sorularda elenenleri gördük. Ancak gelin görün ki bu kez durum sandığınızdan çok vahim. Harvard Üniversitesi’nde öğrenci olduğunu söyleyen Yunus Enç öyle bir soruda elendi ki herkes başta şaka sandı. Ama durum gerçeğin ta kendisiydi. Hatta duygularını iyi kamufle eden Kenan İmirzalıoğlu bile şaşkınlığını gizleyemedi. 

Türkiye’nin sevilen yarışma programı önceki akşam yine atv ekranlarında Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla izleyici karşısına çıktı. Yarışmacılardan biri de Yunus Enç’ti. Harvard Üniversitesi’nde öğrenci olduğunu söyleyen Yunus Enç oldukça iddialı bir giriş yaptı yarışmaya. Seyiriciyi de büyük bir beklentiye sokan Yunus Enç öyle bir soruda elendi ki akıl karı değil.

Üçüncü soruya hızlı hızlı gelen Yunus Enç’in üçüncü sorusu müzikti. Dünyaca ünlü şarkıcı Elvis Presley hakkında gelen soru karşısında neye uğradığını şaşırdı Yunus Enç… Stüdyoya bir Elvis Presley şarkısının melodileri verildi ve bir süre Yunus Enç’e dinletildi. Harvard öğrencisine ‘Elvis Presley dinlediğiniz şarkıyı hangi iki dilde söylemektedir?’ diye soruldu. İlk şok burada yaşandı.


Harvard Üniversitesi’nde okuduğu için İngilizce’sinin iyi olabileceği düşünülen Yunus Enç bir anda telefon jokerini kullanmaya karar verdi. Yunus Enç’in bu kararı izleyici üzerinde kısa çaplı bir şok etkisi yarattı Ancak Yunus Enç için ikinci bir şokun da eli kulağındaydı. Yunus Enç, arkadaşı Mücahit Sakar’dan yardım istedi. 


Yazılımcı arkadaşına güvenen Yunus Enç soruya ‘C: İtalyan ve Fransızca’ yanıtını verdi. Ancak gelin görün ki Harvard Üniversitesi’nde öğrenci olduğunu söyleyen Yunus Enç’in verdiği cevap yanlıştı ve doğru cevap A: İngilizce-Almanca’ydı. Yani hayatının büyü çoğunluğu İngilizce’yle geçen Yunus Enç, İngilizce şarkı sözlerini anlamamıştı.

Bu cevap karşısında Kenan İmirzalıoğlu bile şoke oldu. Normalde duygularını saklayan Kenan İmirzalıoğlu bu kez çekinmedi. Kenan İmirzalıoğlu ‘Harvard’da okuduğun için İngilizce’nin iyi seviyede olduğunu düşünüyorum’ dedi. Bu sözler üzerine sunucu İmirzalıoğlu, "Harvard'a mı?" sorusuna yöneltti. Yunus Enç adlı yarışmacı ise "Harvard'a değil, Mücahit'e" şeklinde karşılık verdi.


DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER