Kendi Evinizi Yapın Eşyanızı Alın! 30.000 TL ve 40.000 TL Ödeme! Başvuran Parasını Alıyor

Kendi Evinizi Yapın Eşyanızı Alın! 30.000 TL ve 40.000 TL Ödeme! Başvuran Parasını Alıyor
YAYIN TARİHİ: 4.02.2022 11:19:00

Kendi evini yapmak ve eşyasını almak isteyen vatandaşlar için son dakika açıklaması yapıldı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara devlet yardımları devam ediyor. Gerekli şartları sağlayanların yararlandığı yardımlardan olan ev eşyası yardımı ve prefabrik ev yardımı son dönemde en çok merak edilen yardımların başında geliyor. Peki, bu yardımdan kimler yararlanabilir? Yardım miktarları ne kadar?

Devlet yardımları ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar gereksinimlerini karşılayabiliyor. Bu yardımlar sayesinde özellikle dar gelirli vatandaşlar başta sağlık ve barınma olmak üzere birçok ihtiyacını gidermiş oluyor. En büyük yardımlardan birisi barınma konusunda sağlanıyor, devlet 40 bin TL’ye kadar destek veriyor. İşte barınma yardımı hakkındaki detaylar…

Betonarme Eve 40 Bin TL Yardım


Vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanması için devlet yüksek miktarlarda yardım sağlıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara ev yapımı veya onarımı konusunda ayrıca ev eşyası destek veriliyor. Eski evini onararak yaşamını orada sürmek isteyen kişiye 20 bin TL’lik yardım veriliyor. Prefabrik ev yapımı için sunulan yardım 30 bin TL. Betonarme ev yapacak olan vatandaşa sunulan yardım miktarı tam 40 bin TL. Tüm bu yardımlara ek olarak ev eşyası için de 5 bin TL’lik kaynak aktarılıyor. 

Eşya Yardımından Kimler Yararlanabilir?


İhtiyaç sahibi vatandaşların daha hijyenik ve sağlıklı yaşam alanlarında hayatlarını sürdürebilmeleri için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ev eşyası yardımı yapılmaktadır. Dar gelirli vatandaşlar bu yardım sayesinde hem gerekli eşyalarını temin edebiliyor hem de eskiyen ve kullanımından dolayı sakınca doğabilecek eşyalarını yenileyebiliyor. Yardımdan yararlanabilmek için 2 şartın yerine getirilmesi gerekmektedir. Ancak en önemli şart haneye giren gelir miktarının asgari ücretin 3’te 1’inden fazla olmaması. Bu tutar 2021 yılı için 852 TL’ydi. 2022 yılında asgari ücretin yükselmesi sebebiyle ilgili miktarda yükselecektir. 

Ev Eşyası Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?


İhtiyaç sahibi vatandaşlar bulundukları il/ilçede yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden dilekçe ile başvuru işlemi tamamlayabilir. Başvurunun onaylanması halinde ilgili yardım miktarı kişiye SYDV üzerinden ulaştırılacaktır. 
İşlemler yazılı olarak şahsi başvuru ile gerçekleştiği için e-devlet üzerinden eşya yardımına başvuru yapılamamaktadır. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR