Kansere Yenik Düşen Mehtap Ar Gözyaşları İçinde Defnedildi…

Kansere Yenik Düşen Mehtap Ar Gözyaşları İçinde Defnedildi…
YAYIN TARİHİ: 13.04.2021 12:25:00

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören oyuncu Mehtap Ar, cumartesi günü çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşında hayatını kaybetti. Mehtap Ar, Zincirlikuyu Cami'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Sanat camiası yasta. Müjde Ar'ın 10 Nisan'da akciğer kanseri sebebiyle hayatını kaybeden kardeşi Mehtap Ar, son yolculuğuna uğurlandı. Mehtap Ar'ın Zincirlikuyu Camii'nde kılınan cenaze namazına oğlu Söz Ar, ablası Müjde Ar, Müjde Ar'ın eşi Ercan Karakaş, Türkan Şoray, Emel Müftüoğlu, Nur Sürer, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ile sevenleri katıldı. Mehtap Ar'ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı'na annesi Aysel Gürel'in yanına defnedildi.

“MANGAL GİBİ BİR YÜREĞİ VARDI”

Kardeşini kaybeden Müjde Ar yaptığı açıklamada, 'Bütün arkadaşlarımıza mesaj attık. Açıklamada bulunduk, biliyorsunuz son zamanda yükselen vaka sayısından dolayı dostlarımızı korumak amacıyla daha sonra bir anma gecesi yapacağız. Dostlarımızı oraya bekliyoruz. Tarihi şu an belli değil' ifadelerine yer verdi.
Müjde Ar, yaptığı açıklamada yaşadığı üzüntüyü de şu sözlerle dile getirdi: “Benim, eşimin ve Söz'ün 24 saattir telefonları durmuyor. O bizim her şeyimizdi. Kanımızdı, canımızdı. Ama üç ay birlikte çok zor bir süreç geçirdik. Bize hiçbir şey hissettirmemeye çalıştı. Mangal gibi bir yüreği vardı. Ben ve oğlu üzülmesin diye en ağır durumda bile 'Bir şeyim yok' dedi. Geçen Perşembe günü çok ağırlaştı. Hissettik artık. Bir gün içerisinde artık bütün organları dayanamadı. Organ yetmezliğinden gece 03.20'de kaybettik. Herkesin yakını için ölüm çok acı. Ama Mehtap o kadar renkli, o kadar sade, o kadar insancıl bir kişilikti ki onsuz bir hayata alışmak hepimiz için gerçekten çok zor olacak." 

"MİLYONLARCA ÇOCUĞUN KALBİNE DOKUNMUŞ"

Mehtap Ar'ın oğlu Söz Ar ise "Onun başına son dönemde birkaç tane daha zorluk geldi. Artık buna dayanamaz derken ona da dayandı. Milyonlarca çocuğun kalbine dokunmuş, tiyatro yapmış bir insan. O çocukların kalbinde yaşamaya devam edecek" dedi.

“GÖSTERDİĞİ CABAYI HEPİMİZ BİLİYORUZ”


Oyuncu Türkan Şoray arkadaşı Müjde Arı yalnız bırakmayarak yaşadığı üzüntü karşısında, "Allah kuvvet versin. Müjde'ye de dayanma gücü versin. Hepimizin çok sevdiği bir insandı. Müjde'nin de canıydı. Ne kadar çaba gösterdiğini hepimiz biliyoruz. Bir abla olarak bu fedakarlığı görülmemiş bir fedakarlıktı. Her gün yoğun bakımdaydı. Allah gani gani rahmet eylesin" ifadelerine yer verdi.

“BİRBİRİNİ GERÇEK SEVEN ESKİ ARKADAŞLARIZ”

Oyuncu Nilgün Belgün, arkadaşını kaybetmenin verdiği üzüntüyü şu sözlerle dile getirdi:

Canım arkadaşım Mehtap...
Biz Aysel, Müjde, Mehtap eski arkadaşlarız birbirini gerçek seven. Hepsiyle ayrı özel dostluğum var. Ama Aysel’le Mehtap aynı evde oturduğu için o zamanlar onlara çok misafir gitmişliğim ve gitmişliğimiz var Attilla Atasoy’la... Üçümüz de iyi arkadaşlardık.
Hepsi ayrı ayrı iyi kalpli insanlardır. Bu fotoğraf da TV8'de Aysel'le Mehtap’ın benim programıma geldikleri kahkahalarla geçen bir günden....
Geriye yaşanan güzel günler ve içten candan atılan mutluluk kahkahaları kalıyor...
Gerisi teferruat oluyor maalesef...
Başımız sağ olsun mekanın cennet olsun Mehtap’ım.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER