Kalp Krizi Sebebi! Şekere Öyle Bir Zam Yapıldı Ki... Peki, Şeker Zam Oranı Ne Kadar Oldu?

Kalp Krizi Sebebi! Şekere Öyle Bir Zam Yapıldı Ki... Peki, Şeker Zam Oranı Ne Kadar Oldu?
YAYIN TARİHİ: 18.11.2021 09:52:00

Şekere Öyle Bir Zam Yapıldı Ki... Kalp Krizi Sebebi! Peki, Şeker Zam Oranı Ne Kadar Oldu? Pandemi dünyamızı ve ekonomik düzenimizi adeta yerle bir etti. Zaman geçtikçe etkisi daha da büyüyor. Bu anlamda ekonomik olarak herkesi vurdu. Her şeye inanılmaz bir zam geldi. Bu yüzden çok sektör olumsuz şekilde etkilendi ve yara aldı. Şuan ise en temel malzeme olan şekere şoke eden bir zam yapıldı. Evlerimizin vazgeçilmezi olan şeker fahiş şekilde zamlandı. Vatandaşlar çileden çıktı. 

Kalp Krizi Sebebi! Şekere Öyle Bir Zam Yapıldı Ki... Peki, Şeker Zam Oranı Ne Kadar Oldu? Enflasyon canavarı vatandaşı yutmaya devam ediyor. Bu anlamda yağ, benzin ve ekmek derken şimdi de şekere zam geldi. Bu haberi duyan vatandaş adeta küplere bindi. Peki, şekere ne kadar zam geldi?, Şekerin kg fiyatı ne kadar? İşte detaylar…

Yapılan zam haberleri sonrasında olan yine alt gelirli vatandaşlara oldu. Şekere yapılan zam sonrasında arama motorlarında zam haberi gündem yarattı. Şeker zammı adeta cepleri yaktı. 
Toz şeker ve küp şeker fiyatları arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Şimdiden raflarda şeker kalmadığı söyleniyor. 

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER)'den şeker fiyatı açıklaması geldi. Kurumdan yapılan açıklamaya göre, kristal şekerin kilogram satış fiyatında değişiklik meydana geldi. Peki, şekere ne kadar zam geldi?, Şekerin kg fiyatı ne kadar? İşte detaylar…


Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ (Türkşeker) tarafından kristal şekere yüzde 25 zam yapıldı. Zamdan önce şeker 3,93 TL'den satılıyordu. Gelen zam ile kristal şeker fiyatı 4,9125 TL oldu. Buna KDV’de eklenince fiyatı 5,3055 liraya çıktı. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER