Kalabalık ailelere daha fazla yardım! Kişi başı maddi yardım! PTT'den anında hemen alın!

Kalabalık ailelere daha fazla yardım! Kişi başı maddi yardım! PTT'den anında hemen alın!
YAYIN TARİHİ: 8.11.2021 10:40:00

​Türkiye’de ihtiyaç sahibi ailelere bir takım yardımlar yapılıyor. Kimi zaman yiyecek, yakıt olan yardımlar, kimi zaman ise nakdi olarak da verilebiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü ise kalabalık ailelere elektrik faturalarını ödemede destek sunuyor.

Peş peşe açıklandı. PTT'den hemen alın! Kalabalık ailelere daha fazla yardım! Kalabalık ailelerin daha fazla yardım alacağı bildirildi! PTT’den hemen yardım alabilmek de mümkün! Üstelik kişi başı maddi yardım başvurusu yapmak da çok kolay! İşte kişi başı maddi yardım şartları konusunda merak edilenler!

PTT aracılığıyla ödenen elektrik faturası için aile’de yaşayan kişi sayısı ile orantılı bir ödemede bulunulmaktadır. Buna göre hane gelirinin kişi başına düşen miktarının, asgari geçim indiriminin üçte birinden az olması gerekiyor.  İki kişilik aile ile beş kişilik aileye ödenen elektrik faturası yardımı elli üç lira ile yüz altı lira arasında değişiyor. Peki, PTT’den hangi yardımları ve nasıl alabilirsiniz? İşte detaylar!

PTT’den Hangi Yardımları Alabilirim?


Bir aileye sosyal yardım yapılabilmesi için başvuru sahiplerinin bazı şartları taşıması gerekiyor. Sosyal yardım almaya hak kazanan kişiler, elektrik faturası için destek alabiliyor. Yani elektrik yardımı almak için de sosyal yardım almak gerekiyor. 


PTT; elektrik faturasının Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından ödenmesine aracılık yapmaktadır. Elektrik faturası nakdi olarak kişilere ödenmez. Pandemi’nin ilk zamanlarında devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine yapılan maddi yardım ise PTT tarafından ödenmiştir.

Sayıca Kalabalık Olan Aileler Çok Daha Fazla Yardım Alıyor!


İhtiyaç sahibi kişilerin birlikte yaşadıkları ailelerinin mağdur olmaması için devlet tarafından bir düzenleme yapıldı. Buna göre özellikle pandemi döneminde kalabalık aileler düşünüldü. Hanedeki kişi sayısına göre ödenen nakdi yardımlar artırıldı. Hanelerin elektrik faturasının ödemesi de aynı şekilde aile bireylerinin sayısına göre desteklenmektedir. 

Sosyal yardım hangi şekilde olursa olsun, yardımın ulaşacağı kişi sayısının fazla olması, yapılacak desteğin de artmasını sağlamaktadır. Özellikle son zamanlardaki yapılan değişiklikler neticesinde kalabalık aileler daha fazla yardım alacak! Çünkü yardımlar kişi başı maddi yardım şeklinde dağıtılacak!

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER