Kadir Yasak Kimdir? Ece Erken'in Eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu Kim Öldürdü, Katil Kim? Vurulma Anı

Kadir Yasak Kimdir? Ece Erken'in Eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu Kim Öldürdü, Katil Kim? Vurulma Anı
YAYIN TARİHİ: 28.01.2022 14:55:00

​Kamuoyu bu vakası konuşurken akıllarında soru işareti tespit edilenler "Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kim öldürdü, katil kim ? Kadir Yasak kimdir?" Sorularına cevap arıyorlar. Hem de Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun vurulma anı da meydana çıktı. Olaya dair başlatılan tahkîkat ardından Mahmutyazıcıoğlu'nu silahla vuran birey teşhis edildi, Mahmutyazıcıoğlu'nun vurulma anı meydana çıktı. Bunun üstüne Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kim öldürdü, katil kim ? Kadir Yasak kimdir? sorularının yanıtları araştırılıyor. İşte Şafak Mahmutyazıcıoğlu vurulma anı...

Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu kim öldürdü, katili kim? Soruları gündemden düşmüyor. Bilindiği gibi, aralarında alacak verecek para mevzusu olan iki grup arasında tartışma çıkmıştı. Bu anlamda Kadir Yasak adlı şahıs Ece Erken'in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun önce şoförünü vurdu sonra da Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu vurdu. Peki Kadir Yasak kimdir? İşte vurulma anı 

ECE ERKEN'İN EŞİ ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU'NU KİM ÖLDÜRDÜ, KATİL KİM? KADİR YASAK KİMDİR? 


Ece Erken'in eşi, iki çocuk babası avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürülmesi olayına dair başlatılan tahkîkat kapsamında Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri olayla ilgisi teşhis edilen 6 bireyi teşhis etti. 

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden vakaa dair oluşturulan açıklamada," Olaya dair vaka yeri Cunda Balık Restaurant adlı iş yerinden temin edilen emniyet kameralarının oluşturulan incelemesinde Ali Yasak, Kadir Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman ve Uğur Can Bilge adlı şahısların vaka yerinde oldukları ve Kadir Yasak adlı şahsın ateşli silah kullanarak Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun hedef gözeterek öldürülmesine ve Murat Bilmez adlı ismin Kasten Yaralanması vakasını gerçekleştirdiği teşhis edilmiştir" denildi.
Mahmutyazıcıoğlu'nu öldüren bireyin Kadir Yasak bulunduğu bu sayede açıklanmış oldu. Olayda adı geride bıraktığımız Ali Yasak ve Kadir Yasak'ın Drej Ali olarak tanınan Ali Yasak'ın yeğenleri bulunduğu öğrenildi. 

Sözcü'ye açıklama yapan Drej Ali lakaplı Ali Yasak, "Avukat Şafak Bey'i öldürdüğü gerekçesiyle iki yeğenimin arandığı doğrudur. Kardeşim Mehmet Yasak'ın oğulları. Fakat ben Mehmet Yasak'la 20 senedir konuşmuyorum. Aynı şekilde yeğenlerimi de son olarak 4 sene evvel annemin cenazesinde gördüm. Onlarla da hiçbir irtibatım yok" ifadelerini kullandı. ECE ERKEN'İN EŞİ ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU VURULMA ANI


Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun vurulma anı emniyet kameralarınca görüntülendi. Bu anlamda saldırganlar önce restorana geliyor ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nu önce darp ediyor. Sonrasında Mahmutyazıcıoğlu'na 2 el ateş ediliyor. Sonrasında 2 el daha ateş edilerek Şafak Mahmutyazıcıoğlu hayatını kaybediyor. 

İşte Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun vurulma anı:


 

ECE ERKEN'İN EŞİ ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU'NUN ARKADAŞI OLAYI ANLATTI

Halk TV'den İsmail Saymaz, kaleme aldığı köşe yazısında Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun öldürdüğü gece yanısıra olan dostu  Serkan Yazıcıoğlu ile görüştü.

İşte Saymaz'ın röportajı:

Olay nasıl oldu?


İki genç adam masaya bodoslama geldi. Oturup bahsetmek istediler. Şafak, tanıyordu. "Karşıya oturun, beş dakika bekleyin, geliyorum" dedi. "Tanıdık" dedi. Şafak gitti. Beş dakika oturdular. Bir el hareketi gördüm. Biri elini Şafak'ın omzuna doğru kaldırdı. Şafak'ın şoförü ayağa kalktı, "Ne oluyor?" deyince şoföre ateş ettiler. Dizinden vurdular. Sonra Şafak'a sıktılar. Yanda masada biri, "Yat abi yere" dedi. Ben masanın altına girdim. İlk mermiyle son mermi arasında geride bıraktığımız vakit 10 saniyedir, bana bir hayat gibi geldi.

Kaçtılar mı?

Oraları hatırlamıyorum. 30 saniye sonra ben çıktım, yoktu kimse. Ambulans çağırdık. Şoktayız. Ellerim titriyordu. Şafak kendindeydi bir ara. Hastaneye getirdiğimizde öldüğünü söylediler.


Şafak Bey, cinayetten evvel bir problemden söz etti mi?

İyiydi morali. Mutluydu. Gülüyorduk.

Ne ile ilgili konuşuyordunuz?

Mevzumuz da ne? Ben Sarıyer'de okul açıyorum. Altıncıyı yapıyorum, devlete bağışlıyorum. Onu konuşuyoruz. Bu ya, hayır işleri. Başkanımız (Orman'ı kastediyor) Amerika'ya gidecek. "Çocuklar sizi bir göreyim" dedi. Ondan buluştuk.

Olay esnasında Orman (Fikret Orman)  yanınızda mıydı?

Yoktu. Ben de kalkıyordum. Şafak, "Otur" dedi. Tweetlerini görüyordunuz. "Boşver, yazma, bize ne." dedim. "Senin dediğini yapacağım, söz" dedi. Bir okuldan yazmışlar, 400 öğrencisi varmış, bir şeyler lazımmış. "Onlara yardım edeceğim" dedi. Kolilerin fotoğrafını gösterdi. Üstünde "Şafak" yazan. Yardım paketi. "Sen yapıyorsun, ben de yapacağım" dedi.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR