Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZüber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı Kaç Kalori? Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı Kaç Kalori? Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı yemek zararlı mı? faydalı mı? Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı kaç kalori? Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı kaç kalori, Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde ortalama 131 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde yaklaşık olarak 13,2 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde 9 g olarak bulunuyor.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde 3,4 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde Protein bulunuyor. Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde de 2,6 g Protein bulunuyor.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde hiç sodyum yok. Sodyum oranı 0.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçindeki Besinler

 • 13,2 Karbonhidrat
 • 2,6 Protein
 • 3,4 Yağ
 • 9 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 13,2 Karbonhidrat

1 Gram Züber Elma & Tarçınlı Meyve ve Kuruyemiş Barı İçindeki Besinler

 • 0,33 Karbonhidrat
 • 0,07 Protein
 • 0,09 Yağ
 • 0,23 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,33 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZÜBER ELMA & TARÇINLI MEYVE VE KURUYEMİŞ BARI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0