Zeytinyağlı Taze Fasulye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Taze Fasulye Kaç Kalori? Zeytinyağlı Taze Fasulye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Taze Fasulye Kaç Kalori? Zeytinyağlı Taze Fasulye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Taze Fasulye yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Taze Fasulye kaç kalori? Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Taze Fasulye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Taze Fasulye kaç kalori, Zeytinyağlı Taze Fasulye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Taze Fasulye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Taze Fasulye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Taze Fasulye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde 70,8 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Taze Fasulye yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Taze Fasulye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde ortalama 73,46 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Taze Fasulye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 10,08 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Taze Fasulye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde 2,57 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 1,28 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Taze Fasulye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde 1,96 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Taze Fasulye yiyeceği de var. Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 632,25 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Taze Fasulye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Taze Fasulye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde de 2,68 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Taze Fasulye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 320,46 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Taze Fasulye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 25,64 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Taze Fasulye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Taze Fasulye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde 23,97 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Taze Fasulye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Taze Fasulye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 10,08 Karbonhidrat
 • 2,68 Protein
 • 1,96 Yağ
 • 2,57 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 320,46 Sodyum
 • 632,25 Potasyum
 • 70,8 Kalsiyum
 • 25,64 A Vitamini
 • 23,97 C Vitamini
 • 10,08 Karbonhidrat

1 Yemek Kaşığı Zeytinyağlı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 1,68 Karbonhidrat
 • 0,45 Protein
 • 0,33 Yağ
 • 0,43 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 53,41 Sodyum
 • 105,37 Potasyum
 • 11,8 Kalsiyum
 • 4,27 A Vitamini
 • 3,99 C Vitamini
 • 1,68 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 1,68 Karbonhidrat
 • 0,45 Protein
 • 0,33 Yağ
 • 0,43 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 53,41 Sodyum
 • 105,37 Potasyum
 • 11,8 Kalsiyum
 • 4,27 A Vitamini
 • 3,99 C Vitamini
 • 1,68 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 2,35 Karbonhidrat
 • 0,63 Protein
 • 0,46 Yağ
 • 0,6 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 74,78 Sodyum
 • 147,52 Potasyum
 • 16,52 Kalsiyum
 • 5,98 A Vitamini
 • 5,59 C Vitamini
 • 2,35 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Zeytinyağlı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 7,39 Karbonhidrat
 • 1,96 Protein
 • 1,43 Yağ
 • 1,89 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 235,01 Sodyum
 • 463,65 Potasyum
 • 51,92 Kalsiyum
 • 18,8 A Vitamini
 • 17,58 C Vitamini
 • 7,39 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 0,07 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,14 Sodyum
 • 4,21 Potasyum
 • 0,47 Kalsiyum
 • 0,17 A Vitamini
 • 0,16 C Vitamini
 • 0,07 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI TAZE FASULYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0