Zeytinyağlı Soya Pilaki Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Soya Pilaki Kaç Kalori? Zeytinyağlı Soya Pilaki Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Soya Pilaki Kaç Kalori? Zeytinyağlı Soya Pilaki Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Soya Pilaki yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Soya Pilaki kaç kalori? Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Soya Pilaki içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Soya Pilaki kaç kalori, Zeytinyağlı Soya Pilaki yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Soya Pilaki gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Soya Pilaki ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Soya Pilaki ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde 229,49 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Soya Pilaki yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Soya Pilaki yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde ortalama 414,7 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Soya Pilaki içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 7,62 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Soya Pilaki yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde 15,67 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 8,86 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Soya Pilaki tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde 28,63 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Soya Pilaki yiyeceği de var. Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 1756,64 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Soya Pilaki tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Soya Pilaki dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde de 32,06 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Soya Pilaki ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 364,98 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Soya Pilaki yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 563,39 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Soya Pilaki tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Soya Pilaki İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Soya Pilaki yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde 13,33 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Soya Pilaki yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Soya Pilaki içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Soya Pilaki İçindeki Besinler

 • 7,62 Karbonhidrat
 • 32,06 Protein
 • 28,63 Yağ
 • 15,67 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 364,98 Sodyum
 • 1756,64 Potasyum
 • 229,49 Kalsiyum
 • 563,39 A Vitamini
 • 13,33 C Vitamini
 • 7,62 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Soya Pilaki İçindeki Besinler

 • 1,11 Karbonhidrat
 • 4,65 Protein
 • 4,16 Yağ
 • 2,27 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 52,98 Sodyum
 • 255 Potasyum
 • 33,31 Kalsiyum
 • 81,78 A Vitamini
 • 1,93 C Vitamini
 • 1,11 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Soya Pilaki İçindeki Besinler

 • 0,92 Karbonhidrat
 • 3,88 Protein
 • 3,46 Yağ
 • 1,9 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 44,15 Sodyum
 • 212,5 Potasyum
 • 27,76 Kalsiyum
 • 68,15 A Vitamini
 • 1,61 C Vitamini
 • 0,92 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Soya Pilaki İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,16 Protein
 • 0,14 Yağ
 • 0,08 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,77 Sodyum
 • 8,5 Potasyum
 • 1,11 Kalsiyum
 • 2,73 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI SOYA PİLAKİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0