Zeytinyağlı Şakşuka Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Şakşuka Kaç Kalori? Zeytinyağlı Şakşuka Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Şakşuka Kaç Kalori? Zeytinyağlı Şakşuka Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Şakşuka yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Şakşuka kaç kalori? Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Şakşuka içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Şakşuka kaç kalori, Zeytinyağlı Şakşuka yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Şakşuka gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Şakşuka ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Şakşuka ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde 31,07 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Şakşuka yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Şakşuka yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde ortalama 74,68 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Şakşuka içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde yaklaşık olarak 6,87 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Şakşuka yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde 5,03 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde yaklaşık olarak 1,12 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Şakşuka tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde 4,04 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Şakşuka yiyeceği de var. Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde yaklaşık olarak 467,12 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Şakşuka tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Şakşuka dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde de 2,5 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Şakşuka ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde yaklaşık olarak 83,27 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Şakşuka yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde yaklaşık olarak 144,68 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Şakşuka tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Şakşuka İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Şakşuka yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde 79,99 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Şakşuka içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Şakşuka yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Şakşuka içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Şakşuka içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka İçindeki Besinler

 • 6,87 Karbonhidrat
 • 2,5 Protein
 • 4,04 Yağ
 • 5,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 83,27 Sodyum
 • 467,12 Potasyum
 • 31,07 Kalsiyum
 • 144,68 A Vitamini
 • 79,99 C Vitamini
 • 6,87 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Şakşuka İçindeki Besinler

 • 0,78 Karbonhidrat
 • 0,28 Protein
 • 0,46 Yağ
 • 0,57 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 9,46 Sodyum
 • 53,08 Potasyum
 • 3,53 Kalsiyum
 • 16,44 A Vitamini
 • 9,09 C Vitamini
 • 0,78 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Zeytinyağlı Şakşuka İçindeki Besinler

 • 4,69 Karbonhidrat
 • 1,7 Protein
 • 2,75 Yağ
 • 3,43 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 56,77 Sodyum
 • 318,49 Potasyum
 • 21,18 Kalsiyum
 • 98,65 A Vitamini
 • 54,54 C Vitamini
 • 4,69 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Zeytinyağlı Şakşuka İçindeki Besinler

 • 3,44 Karbonhidrat
 • 1,25 Protein
 • 2,02 Yağ
 • 2,52 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 41,63 Sodyum
 • 233,56 Potasyum
 • 15,53 Kalsiyum
 • 72,34 A Vitamini
 • 40 C Vitamini
 • 3,44 Karbonhidrat

1 Tabak (Tam) Zeytinyağlı Şakşuka İçindeki Besinler

 • 6,72 Karbonhidrat
 • 2,44 Protein
 • 3,95 Yağ
 • 4,92 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 81,38 Sodyum
 • 456,5 Potasyum
 • 30,36 Kalsiyum
 • 141,4 A Vitamini
 • 78,18 C Vitamini
 • 6,72 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Şakşuka İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,38 Sodyum
 • 2,12 Potasyum
 • 0,14 Kalsiyum
 • 0,66 A Vitamini
 • 0,36 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI ŞAKŞUKA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0