Zeytinyağlı Portakallı Pırasa Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Portakallı Pırasa Kaç Kalori? Zeytinyağlı Portakallı Pırasa Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa Kaç Kalori? Zeytinyağlı Portakallı Pırasa Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Portakallı Pırasa kaç kalori? Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa kaç kalori, Zeytinyağlı Portakallı Pırasa yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Portakallı Pırasa gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Portakallı Pırasa ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Portakallı Pırasa ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde 77,69 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Portakallı Pırasa yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Portakallı Pırasa yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde ortalama 233,8 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde yaklaşık olarak 28,69 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde 2,98 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde yaklaşık olarak 1,11 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Portakallı Pırasa tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde 11,3 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Portakallı Pırasa yiyeceği de var. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde yaklaşık olarak 283,36 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Portakallı Pırasa dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde de 4,04 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Portakallı Pırasa ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde yaklaşık olarak 333,96 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Portakallı Pırasa yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde yaklaşık olarak 507,61 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Portakallı Pırasa yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde 32,55 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Portakallı Pırasa yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Portakallı Pırasa içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçindeki Besinler

 • 28,69 Karbonhidrat
 • 4,04 Protein
 • 11,3 Yağ
 • 2,98 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 333,96 Sodyum
 • 283,36 Potasyum
 • 77,69 Kalsiyum
 • 507,61 A Vitamini
 • 32,55 C Vitamini
 • 28,69 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçindeki Besinler

 • 2,79 Karbonhidrat
 • 0,39 Protein
 • 1,1 Yağ
 • 0,29 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 32,42 Sodyum
 • 27,51 Potasyum
 • 7,54 Kalsiyum
 • 49,28 A Vitamini
 • 3,16 C Vitamini
 • 2,79 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçindeki Besinler

 • 4,18 Karbonhidrat
 • 0,59 Protein
 • 1,65 Yağ
 • 0,43 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 48,64 Sodyum
 • 41,27 Potasyum
 • 11,31 Kalsiyum
 • 73,92 A Vitamini
 • 4,74 C Vitamini
 • 4,18 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçindeki Besinler

 • 0,14 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,62 Sodyum
 • 1,38 Potasyum
 • 0,38 Kalsiyum
 • 2,46 A Vitamini
 • 0,16 C Vitamini
 • 0,14 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Büyük) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçindeki Besinler

 • 27,86 Karbonhidrat
 • 3,92 Protein
 • 10,97 Yağ
 • 2,89 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 324,23 Sodyum
 • 275,1 Potasyum
 • 75,43 Kalsiyum
 • 492,82 A Vitamini
 • 31,6 C Vitamini
 • 27,86 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Zeytinyağlı Portakallı Pırasa İçindeki Besinler

 • 13,93 Karbonhidrat
 • 1,96 Protein
 • 5,48 Yağ
 • 1,44 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 162,12 Sodyum
 • 137,55 Potasyum
 • 37,71 Kalsiyum
 • 246,41 A Vitamini
 • 15,8 C Vitamini
 • 13,93 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI PORTAKALLI PIRASA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0