Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Pirinçli Ispanak Kaç Kalori? Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak Kaç Kalori? Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak kaç kalori? Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak kaç kalori, Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde 177,41 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde ortalama 76,79 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 5,67 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde 4,07 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 5,73 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde 3,85 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak yiyeceği de var. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 952,41 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde de 4,15 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 154,76 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 1075,6 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde 79,21 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçindeki Besinler

 • 5,67 Karbonhidrat
 • 4,15 Protein
 • 3,85 Yağ
 • 4,07 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 154,76 Sodyum
 • 952,41 Potasyum
 • 177,41 Kalsiyum
 • 1075,6 A Vitamini
 • 79,21 C Vitamini
 • 5,67 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçindeki Besinler

 • 0,6 Karbonhidrat
 • 0,44 Protein
 • 0,41 Yağ
 • 0,43 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 16,29 Sodyum
 • 100,25 Potasyum
 • 18,67 Kalsiyum
 • 113,22 A Vitamini
 • 8,34 C Vitamini
 • 0,6 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Pirinçli Ispanak İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,81 Sodyum
 • 5,01 Potasyum
 • 0,93 Kalsiyum
 • 5,66 A Vitamini
 • 0,42 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI PİRİNÇLİ ISPANAK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0