Zeytinyağlı Pazı Sarması Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Pazı Sarması Kaç Kalori? Zeytinyağlı Pazı Sarması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Pazı Sarması Kaç Kalori? Zeytinyağlı Pazı Sarması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Pazı Sarması yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Pazı Sarması kaç kalori? Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Pazı Sarması içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Pazı Sarması kaç kalori, Zeytinyağlı Pazı Sarması yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Pazı Sarması gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Pazı Sarması ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Pazı Sarması ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde 75,74 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Pazı Sarması yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Pazı Sarması yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde ortalama 342,11 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Pazı Sarması içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde yaklaşık olarak 46,32 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Pazı Sarması yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde 2,8 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde yaklaşık olarak 2,44 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Pazı Sarması tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde 14,52 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Pazı Sarması yiyeceği de var. Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde yaklaşık olarak 306,1 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Pazı Sarması tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Pazı Sarması dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde de 5,14 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Pazı Sarması ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde yaklaşık olarak 284,32 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Pazı Sarması yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde yaklaşık olarak 213,19 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Pazı Sarması tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Pazı Sarması İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Pazı Sarması yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde 29,2 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Pazı Sarması yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Pazı Sarması içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması İçindeki Besinler

 • 46,32 Karbonhidrat
 • 5,14 Protein
 • 14,52 Yağ
 • 2,8 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 284,32 Sodyum
 • 306,1 Potasyum
 • 75,74 Kalsiyum
 • 213,19 A Vitamini
 • 29,2 C Vitamini
 • 46,32 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması İçindeki Besinler

 • 6,04 Karbonhidrat
 • 0,67 Protein
 • 1,89 Yağ
 • 0,37 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 37,08 Sodyum
 • 39,93 Potasyum
 • 9,88 Kalsiyum
 • 27,81 A Vitamini
 • 3,81 C Vitamini
 • 6,04 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Zeytinyağlı Pazı Sarması İçindeki Besinler

 • 46,32 Karbonhidrat
 • 5,14 Protein
 • 14,52 Yağ
 • 2,8 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 284,32 Sodyum
 • 306,1 Potasyum
 • 75,74 Kalsiyum
 • 213,19 A Vitamini
 • 29,2 C Vitamini
 • 46,32 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Zeytinyağlı Pazı Sarması İçindeki Besinler

 • 23,5 Karbonhidrat
 • 2,61 Protein
 • 7,37 Yağ
 • 1,42 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 144,22 Sodyum
 • 155,27 Potasyum
 • 38,42 Kalsiyum
 • 108,14 A Vitamini
 • 14,81 C Vitamini
 • 23,5 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Pazı Sarması İçindeki Besinler

 • 0,13 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,82 Sodyum
 • 0,89 Potasyum
 • 0,22 Kalsiyum
 • 0,62 A Vitamini
 • 0,08 C Vitamini
 • 0,13 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI PAZI SARMASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0