Zeytinyağlı Pazı Kavurma Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Pazı Kavurma Kaç Kalori? Zeytinyağlı Pazı Kavurma Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma Kaç Kalori? Zeytinyağlı Pazı Kavurma Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Pazı Kavurma kaç kalori? Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Pazı Kavurma içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma kaç kalori, Zeytinyağlı Pazı Kavurma yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Pazı Kavurma gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Pazı Kavurma ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Pazı Kavurma ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde 87,22 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Pazı Kavurma yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Pazı Kavurma yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde ortalama 186,6 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde yaklaşık olarak 6,43 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Pazı Kavurma yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde 3,22 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde yaklaşık olarak 2,2 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Pazı Kavurma tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde 16,74 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Pazı Kavurma yiyeceği de var. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde yaklaşık olarak 379,72 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Pazı Kavurma tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Pazı Kavurma dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde de 2,46 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Pazı Kavurma ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde yaklaşık olarak 268,38 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Pazı Kavurma yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde yaklaşık olarak 424,35 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Pazı Kavurma tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Pazı Kavurma yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde 46,97 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Pazı Kavurma yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Pazı Kavurma içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçindeki Besinler

 • 6,43 Karbonhidrat
 • 2,46 Protein
 • 16,74 Yağ
 • 3,22 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 268,38 Sodyum
 • 379,72 Potasyum
 • 87,22 Kalsiyum
 • 424,35 A Vitamini
 • 46,97 C Vitamini
 • 6,43 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçindeki Besinler

 • 0,58 Karbonhidrat
 • 0,22 Protein
 • 1,52 Yağ
 • 0,29 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 24,4 Sodyum
 • 34,52 Potasyum
 • 7,93 Kalsiyum
 • 38,58 A Vitamini
 • 4,27 C Vitamini
 • 0,58 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçindeki Besinler

 • 7,79 Karbonhidrat
 • 2,98 Protein
 • 20,29 Yağ
 • 3,9 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 325,31 Sodyum
 • 460,27 Potasyum
 • 105,72 Kalsiyum
 • 514,36 A Vitamini
 • 56,93 C Vitamini
 • 7,79 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçindeki Besinler

 • 3,12 Karbonhidrat
 • 1,19 Protein
 • 8,12 Yağ
 • 1,56 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 130,12 Sodyum
 • 184,11 Potasyum
 • 42,29 Kalsiyum
 • 205,74 A Vitamini
 • 22,77 C Vitamini
 • 3,12 Karbonhidrat

1 Tabak (Tam) Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçindeki Besinler

 • 6,43 Karbonhidrat
 • 2,46 Protein
 • 16,74 Yağ
 • 3,22 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 268,38 Sodyum
 • 379,72 Potasyum
 • 87,22 Kalsiyum
 • 424,35 A Vitamini
 • 46,97 C Vitamini
 • 6,43 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Pazı Kavurma İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,1 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,63 Sodyum
 • 2,3 Potasyum
 • 0,53 Kalsiyum
 • 2,57 A Vitamini
 • 0,28 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI PAZI KAVURMA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0