Zeytinyağlı Mantar Pilaki Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Mantar Pilaki Kaç Kalori? Zeytinyağlı Mantar Pilaki Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki Kaç Kalori? Zeytinyağlı Mantar Pilaki Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Mantar Pilaki kaç kalori? Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Mantar Pilaki içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki kaç kalori, Zeytinyağlı Mantar Pilaki yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Mantar Pilaki gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Mantar Pilaki ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Mantar Pilaki ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde 13,91 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Mantar Pilaki yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Mantar Pilaki yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde ortalama 78,6 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 9,65 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Mantar Pilaki yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde 1,5 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 1,01 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Mantar Pilaki tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde 3,38 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Mantar Pilaki yiyeceği de var. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 524,2 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Mantar Pilaki tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Mantar Pilaki dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde de 3,28 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Mantar Pilaki ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 95,3 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Mantar Pilaki yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde yaklaşık olarak 865,18 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Mantar Pilaki tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Mantar Pilaki yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde 15,2 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Mantar Pilaki yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Mantar Pilaki içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçindeki Besinler

 • 9,65 Karbonhidrat
 • 3,28 Protein
 • 3,38 Yağ
 • 1,5 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 95,3 Sodyum
 • 524,2 Potasyum
 • 13,91 Kalsiyum
 • 865,18 A Vitamini
 • 15,2 C Vitamini
 • 9,65 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçindeki Besinler

 • 1,02 Karbonhidrat
 • 0,35 Protein
 • 0,36 Yağ
 • 0,16 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 10,07 Sodyum
 • 55,37 Potasyum
 • 1,47 Kalsiyum
 • 91,39 A Vitamini
 • 1,61 C Vitamini
 • 1,02 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Mantar Pilaki İçindeki Besinler

 • 0,07 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,67 Sodyum
 • 3,69 Potasyum
 • 0,1 Kalsiyum
 • 6,09 A Vitamini
 • 0,11 C Vitamini
 • 0,07 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI MANTAR PİLAKİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0