Zeytinyağlı Lahana Sarması Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Lahana Sarması Kaç Kalori? Zeytinyağlı Lahana Sarması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Lahana Sarması Kaç Kalori? Zeytinyağlı Lahana Sarması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Lahana Sarması yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Lahana Sarması kaç kalori? Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Lahana Sarması içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Lahana Sarması kaç kalori, Zeytinyağlı Lahana Sarması yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Lahana Sarması gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Lahana Sarması ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Lahana Sarması ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde 72,89 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Lahana Sarması yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Lahana Sarması yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde ortalama 230,98 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Lahana Sarması içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde yaklaşık olarak 44,29 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Lahana Sarması yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde 4,21 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde yaklaşık olarak 1,68 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Lahana Sarması tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde 3,15 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Lahana Sarması yiyeceği de var. Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde yaklaşık olarak 318,04 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Lahana Sarması tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Lahana Sarması dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde de 5,4 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Lahana Sarması ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde yaklaşık olarak 113,7 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Lahana Sarması yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde yaklaşık olarak 11,78 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Lahana Sarması tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Lahana Sarması İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Lahana Sarması yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde 38,13 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Lahana Sarması yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Lahana Sarması içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması İçindeki Besinler

 • 44,29 Karbonhidrat
 • 5,4 Protein
 • 3,15 Yağ
 • 4,21 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 113,7 Sodyum
 • 318,04 Potasyum
 • 72,89 Kalsiyum
 • 11,78 A Vitamini
 • 38,13 C Vitamini
 • 44,29 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Lahana Sarması İçindeki Besinler

 • 0,2 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,52 Sodyum
 • 1,46 Potasyum
 • 0,33 Kalsiyum
 • 0,05 A Vitamini
 • 0,17 C Vitamini
 • 0,2 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Zeytinyağlı Lahana Sarması İçindeki Besinler

 • 24,38 Karbonhidrat
 • 2,97 Protein
 • 1,73 Yağ
 • 2,32 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 62,59 Sodyum
 • 175,07 Potasyum
 • 40,12 Kalsiyum
 • 6,49 A Vitamini
 • 20,99 C Vitamini
 • 24,38 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Zeytinyağlı Lahana Sarması İçindeki Besinler

 • 6,1 Karbonhidrat
 • 0,74 Protein
 • 0,43 Yağ
 • 0,58 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 15,65 Sodyum
 • 43,77 Potasyum
 • 10,03 Kalsiyum
 • 1,62 A Vitamini
 • 5,25 C Vitamini
 • 6,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI LAHANA SARMASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0