Zeytinyağlı Kereviz Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Kereviz Kaç Kalori? Zeytinyağlı Kereviz Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Kereviz Kaç Kalori? Zeytinyağlı Kereviz Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Kereviz yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Kereviz kaç kalori? Zeytinyağlı Kereviz içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Kereviz içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Kereviz kaç kalori, Zeytinyağlı Kereviz yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Kereviz gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Kereviz ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Kereviz ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Kereviz içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde 70,17 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Kereviz yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Kereviz içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Kereviz yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde ortalama 219,76 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Kereviz içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Kereviz içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Kereviz içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 24,32 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Kereviz içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Kereviz yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde 3,66 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 1,11 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Kereviz tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Kereviz içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Kereviz içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde 12,57 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Kereviz içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Kereviz yiyeceği de var. Zeytinyağlı Kereviz içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 437,33 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Kereviz içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Kereviz tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Kereviz içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Kereviz dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Kereviz içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Kereviz içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde de 2,93 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Kereviz ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 562,99 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Kereviz içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Kereviz yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Kereviz içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde yaklaşık olarak 3363,68 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Kereviz tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Kereviz İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Kereviz içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Kereviz yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz içerisinde 30,05 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Kereviz içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Kereviz yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Kereviz içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Kereviz içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Kereviz içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Kereviz İçindeki Besinler

 • 24,32 Karbonhidrat
 • 2,93 Protein
 • 12,57 Yağ
 • 3,66 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 562,99 Sodyum
 • 437,33 Potasyum
 • 70,17 Kalsiyum
 • 3363,68 A Vitamini
 • 30,05 C Vitamini
 • 24,32 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Zeytinyağlı Kereviz İçindeki Besinler

 • 24,32 Karbonhidrat
 • 2,93 Protein
 • 12,57 Yağ
 • 3,66 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 562,99 Sodyum
 • 437,33 Potasyum
 • 70,17 Kalsiyum
 • 3363,68 A Vitamini
 • 30,05 C Vitamini
 • 24,32 Karbonhidrat

1 Kepçe Zeytinyağlı Kereviz İçindeki Besinler

 • 5,76 Karbonhidrat
 • 0,69 Protein
 • 2,98 Yağ
 • 0,87 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 133,41 Sodyum
 • 103,63 Potasyum
 • 16,63 Kalsiyum
 • 797,08 A Vitamini
 • 7,12 C Vitamini
 • 5,76 Karbonhidrat

1 Yemek Kaşığı Zeytinyağlı Kereviz İçindeki Besinler

 • 2,59 Karbonhidrat
 • 0,31 Protein
 • 1,34 Yağ
 • 0,39 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 60,03 Sodyum
 • 46,63 Potasyum
 • 7,48 Kalsiyum
 • 358,69 A Vitamini
 • 3,2 C Vitamini
 • 2,59 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Kereviz İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,33 Sodyum
 • 1,04 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 7,97 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI KEREVİZ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0