Zeytinyağlı Karnabahar Tava Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Karnabahar Tava Kaç Kalori? Zeytinyağlı Karnabahar Tava Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava Kaç Kalori? Zeytinyağlı Karnabahar Tava Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Karnabahar Tava kaç kalori? Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Karnabahar Tava içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava kaç kalori, Zeytinyağlı Karnabahar Tava yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Karnabahar Tava gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Karnabahar Tava ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Karnabahar Tava ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde 37,98 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Karnabahar Tava yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Karnabahar Tava yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde ortalama 305,35 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde yaklaşık olarak 4,89 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde yaklaşık olarak 60,61 mg kolesterol bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Karnabahar Tava yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde 1,98 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde yaklaşık olarak 0,88 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Karnabahar Tava tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde 30,86 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Karnabahar Tava yiyeceği de var. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde yaklaşık olarak 309,02 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Karnabahar Tava tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Karnabahar Tava dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde de 5,12 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Karnabahar Tava ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde yaklaşık olarak 336,68 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Karnabahar Tava yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde yaklaşık olarak 58,47 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Karnabahar Tava tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Karnabahar Tava yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde 64,07 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Karnabahar Tava yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Karnabahar Tava içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçindeki Besinler

 • 4,89 Karbonhidrat
 • 5,12 Protein
 • 30,86 Yağ
 • 1,98 Lif
 • 60,61 Kolesterol
 • 336,68 Sodyum
 • 309,02 Potasyum
 • 37,98 Kalsiyum
 • 58,47 A Vitamini
 • 64,07 C Vitamini
 • 4,89 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçindeki Besinler

 • 0,33 Karbonhidrat
 • 0,34 Protein
 • 2,06 Yağ
 • 0,13 Lif
 • 4,04 Kolesterol
 • 22,45 Sodyum
 • 20,6 Potasyum
 • 2,53 Kalsiyum
 • 3,9 A Vitamini
 • 4,27 C Vitamini
 • 0,33 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Karnabahar Tava İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,21 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,4 Kolesterol
 • 2,24 Sodyum
 • 2,06 Potasyum
 • 0,25 Kalsiyum
 • 0,39 A Vitamini
 • 0,43 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI KARNABAHAR TAVA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0