Zeytinyağlı Karnabahar Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Karnabahar Kaç Kalori? Zeytinyağlı Karnabahar Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Karnabahar Kaç Kalori? Zeytinyağlı Karnabahar Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Karnabahar yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Karnabahar kaç kalori? Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Karnabahar içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Karnabahar kaç kalori, Zeytinyağlı Karnabahar yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Karnabahar gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Karnabahar ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Karnabahar ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde 63,58 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Karnabahar yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Karnabahar yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde ortalama 115,01 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Karnabahar içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde yaklaşık olarak 15,07 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Karnabahar yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde 6,19 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde yaklaşık olarak 1,71 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Karnabahar tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde 5,26 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Karnabahar yiyeceği de var. Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde yaklaşık olarak 915,83 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Karnabahar tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Karnabahar dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde de 5,06 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Karnabahar ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde yaklaşık olarak 372,02 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Karnabahar yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde yaklaşık olarak 891,14 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Karnabahar tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Karnabahar İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Karnabahar yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde 149,38 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Karnabahar içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Karnabahar yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Karnabahar içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Karnabahar içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar İçindeki Besinler

 • 15,07 Karbonhidrat
 • 5,06 Protein
 • 5,26 Yağ
 • 6,19 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 372,02 Sodyum
 • 915,83 Potasyum
 • 63,58 Kalsiyum
 • 891,14 A Vitamini
 • 149,38 C Vitamini
 • 15,07 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Zeytinyağlı Karnabahar İçindeki Besinler

 • 8,34 Karbonhidrat
 • 2,8 Protein
 • 2,91 Yağ
 • 3,42 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 205,8 Sodyum
 • 506,63 Potasyum
 • 35,17 Kalsiyum
 • 492,97 A Vitamini
 • 82,63 C Vitamini
 • 8,34 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Karnabahar İçindeki Besinler

 • 0,64 Karbonhidrat
 • 0,22 Protein
 • 0,22 Yağ
 • 0,26 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 15,83 Sodyum
 • 38,97 Potasyum
 • 2,71 Kalsiyum
 • 37,92 A Vitamini
 • 6,36 C Vitamini
 • 0,64 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Karnabahar İçindeki Besinler

 • 1,28 Karbonhidrat
 • 0,43 Protein
 • 0,45 Yağ
 • 0,53 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 31,66 Sodyum
 • 77,94 Potasyum
 • 5,41 Kalsiyum
 • 75,84 A Vitamini
 • 12,71 C Vitamini
 • 1,28 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Zeytinyağlı Karnabahar İçindeki Besinler

 • 9,62 Karbonhidrat
 • 3,23 Protein
 • 3,35 Yağ
 • 3,95 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 237,46 Sodyum
 • 584,57 Potasyum
 • 40,58 Kalsiyum
 • 568,81 A Vitamini
 • 95,35 C Vitamini
 • 9,62 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Büyük) Zeytinyağlı Karnabahar İçindeki Besinler

 • 19,23 Karbonhidrat
 • 6,46 Protein
 • 6,71 Yağ
 • 7,9 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 474,92 Sodyum
 • 1169,14 Potasyum
 • 81,16 Kalsiyum
 • 1137,62 A Vitamini
 • 190,7 C Vitamini
 • 19,23 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Karnabahar İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,58 Sodyum
 • 3,9 Potasyum
 • 0,27 Kalsiyum
 • 3,79 A Vitamini
 • 0,64 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI KARNABAHAR İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0