Zeytinyağlı Domatesli Pilav Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Domatesli Pilav Kaç Kalori? Zeytinyağlı Domatesli Pilav Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav Kaç Kalori? Zeytinyağlı Domatesli Pilav Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Domatesli Pilav kaç kalori? Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Domatesli Pilav içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav kaç kalori, Zeytinyağlı Domatesli Pilav yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Domatesli Pilav gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Domatesli Pilav ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Domatesli Pilav ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde 13,32 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Domatesli Pilav yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Domatesli Pilav yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde ortalama 210,66 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde yaklaşık olarak 35,12 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Domatesli Pilav yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde 0,98 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde yaklaşık olarak 0,48 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Domatesli Pilav tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde 6,1 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Domatesli Pilav yiyeceği de var. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde yaklaşık olarak 140,64 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Domatesli Pilav tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Domatesli Pilav dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde de 3,33 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Domatesli Pilav ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde yaklaşık olarak 239,32 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Domatesli Pilav yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde yaklaşık olarak 42,39 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Domatesli Pilav tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Domatesli Pilav yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde 9,74 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Domatesli Pilav yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Domatesli Pilav içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçindeki Besinler

 • 35,12 Karbonhidrat
 • 3,33 Protein
 • 6,1 Yağ
 • 0,98 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 239,32 Sodyum
 • 140,64 Potasyum
 • 13,32 Kalsiyum
 • 42,39 A Vitamini
 • 9,74 C Vitamini
 • 35,12 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Büyük) Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçindeki Besinler

 • 52,67 Karbonhidrat
 • 5 Protein
 • 9,15 Yağ
 • 1,47 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 358,98 Sodyum
 • 210,96 Potasyum
 • 19,99 Kalsiyum
 • 63,59 A Vitamini
 • 14,61 C Vitamini
 • 52,67 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçindeki Besinler

 • 23,41 Karbonhidrat
 • 2,22 Protein
 • 4,07 Yağ
 • 0,65 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 159,55 Sodyum
 • 93,76 Potasyum
 • 8,88 Kalsiyum
 • 28,26 A Vitamini
 • 6,49 C Vitamini
 • 23,41 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçindeki Besinler

 • 3,51 Karbonhidrat
 • 0,33 Protein
 • 0,61 Yağ
 • 0,1 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 23,93 Sodyum
 • 14,06 Potasyum
 • 1,33 Kalsiyum
 • 4,24 A Vitamini
 • 0,97 C Vitamini
 • 3,51 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Tepeleme) Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçindeki Besinler

 • 4,68 Karbonhidrat
 • 0,44 Protein
 • 0,81 Yağ
 • 0,13 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 31,91 Sodyum
 • 18,75 Potasyum
 • 1,78 Kalsiyum
 • 5,65 A Vitamini
 • 1,3 C Vitamini
 • 4,68 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçindeki Besinler

 • 5,85 Karbonhidrat
 • 0,56 Protein
 • 1,02 Yağ
 • 0,16 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 39,89 Sodyum
 • 23,44 Potasyum
 • 2,22 Kalsiyum
 • 7,07 A Vitamini
 • 1,62 C Vitamini
 • 5,85 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Domatesli Pilav İçindeki Besinler

 • 0,23 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,6 Sodyum
 • 0,94 Potasyum
 • 0,09 Kalsiyum
 • 0,28 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,23 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI DOMATESLİ PİLAV İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0