Zeytinyağlı Çılbır Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Çılbır Kaç Kalori? Zeytinyağlı Çılbır Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Çılbır Kaç Kalori? Zeytinyağlı Çılbır Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Çılbır yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Çılbır kaç kalori? Zeytinyağlı Çılbır içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Çılbır içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Çılbır kaç kalori, Zeytinyağlı Çılbır yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Çılbır gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Çılbır ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Çılbır ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Çılbır içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde 29,48 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Çılbır yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Çılbır yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde ortalama 122,46 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Çılbır içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Çılbır içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde yaklaşık olarak 0,61 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde yaklaşık olarak 198 mg kolesterol bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Çılbır yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde 0,13 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde yaklaşık olarak 1,09 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Çılbır tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Çılbır içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde 10,59 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Çılbır yiyeceği de var. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde yaklaşık olarak 82,36 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Çılbır tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Çılbır dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Çılbır içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde de 6,51 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Çılbır ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde yaklaşık olarak 266,52 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Çılbır içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Çılbır yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Çılbır içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde yaklaşık olarak 154,28 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Çılbır tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Çılbır İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Çılbır içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Çılbır yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır içerisinde 2,67 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Çılbır içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Çılbır yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Çılbır içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Çılbır içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Çılbır içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Çılbır İçindeki Besinler

 • 0,61 Karbonhidrat
 • 6,51 Protein
 • 10,59 Yağ
 • 0,13 Lif
 • 198 Kolesterol
 • 266,52 Sodyum
 • 82,36 Potasyum
 • 29,48 Kalsiyum
 • 154,28 A Vitamini
 • 2,67 C Vitamini
 • 0,61 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Çılbır İçindeki Besinler

 • 0,01 Karbonhidrat
 • 0,12 Protein
 • 0,19 Yağ
 • 0 Lif
 • 3,54 Kolesterol
 • 4,76 Sodyum
 • 1,47 Potasyum
 • 0,53 Kalsiyum
 • 2,76 A Vitamini
 • 0,05 C Vitamini
 • 0,01 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI ÇILBIR İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0