Zeytinyağlı Brokoli Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Brokoli Kaç Kalori? Zeytinyağlı Brokoli Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Brokoli Kaç Kalori? Zeytinyağlı Brokoli Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Brokoli yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Brokoli kaç kalori? Zeytinyağlı Brokoli içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Brokoli içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Brokoli kaç kalori, Zeytinyağlı Brokoli yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Brokoli gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Brokoli ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Brokoli ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Brokoli içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde 85,76 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Brokoli yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Brokoli içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Brokoli yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde ortalama 77,58 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Brokoli içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Brokoli içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Brokoli içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde yaklaşık olarak 7,89 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Brokoli içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Brokoli yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde 3,23 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde yaklaşık olarak 1,21 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Brokoli tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Brokoli içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Brokoli içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde 3,53 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Brokoli içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Brokoli yiyeceği de var. Zeytinyağlı Brokoli içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde yaklaşık olarak 466,06 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Brokoli içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Brokoli tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Brokoli içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Brokoli dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Brokoli içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Brokoli içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde de 3,32 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Brokoli ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde yaklaşık olarak 296,34 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Brokoli içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Brokoli yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Brokoli içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde yaklaşık olarak 264,98 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Brokoli tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Brokoli İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Brokoli içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Brokoli yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli içerisinde 87,34 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Brokoli içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Brokoli yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Brokoli içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Brokoli içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Brokoli içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Brokoli İçindeki Besinler

 • 7,89 Karbonhidrat
 • 3,32 Protein
 • 3,53 Yağ
 • 3,23 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 296,34 Sodyum
 • 466,06 Potasyum
 • 85,76 Kalsiyum
 • 264,98 A Vitamini
 • 87,34 C Vitamini
 • 7,89 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Brokoli İçindeki Besinler

 • 1,31 Karbonhidrat
 • 0,55 Protein
 • 0,59 Yağ
 • 0,54 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 49,39 Sodyum
 • 77,68 Potasyum
 • 14,29 Kalsiyum
 • 44,16 A Vitamini
 • 14,56 C Vitamini
 • 1,31 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Brokoli İçindeki Besinler

 • 1,58 Karbonhidrat
 • 0,66 Protein
 • 0,71 Yağ
 • 0,65 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 59,27 Sodyum
 • 93,21 Potasyum
 • 17,15 Kalsiyum
 • 53 A Vitamini
 • 17,47 C Vitamini
 • 1,58 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Zeytinyağlı Brokoli İçindeki Besinler

 • 7,89 Karbonhidrat
 • 3,32 Protein
 • 3,53 Yağ
 • 3,23 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 296,34 Sodyum
 • 466,06 Potasyum
 • 85,76 Kalsiyum
 • 264,98 A Vitamini
 • 87,34 C Vitamini
 • 7,89 Karbonhidrat

1 Adet Zeytinyağlı Brokoli İçindeki Besinler

 • 0,53 Karbonhidrat
 • 0,22 Protein
 • 0,24 Yağ
 • 0,22 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 19,76 Sodyum
 • 31,07 Potasyum
 • 5,72 Kalsiyum
 • 17,67 A Vitamini
 • 5,82 C Vitamini
 • 0,53 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Brokoli İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,98 Sodyum
 • 3,11 Potasyum
 • 0,57 Kalsiyum
 • 1,77 A Vitamini
 • 0,58 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI BROKOLİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0