Zeytinyağlı Biber Dolması Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Biber Dolması Kaç Kalori? Zeytinyağlı Biber Dolması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Biber Dolması Kaç Kalori? Zeytinyağlı Biber Dolması Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Biber Dolması yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Biber Dolması kaç kalori? Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Biber Dolması içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Biber Dolması kaç kalori, Zeytinyağlı Biber Dolması yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Biber Dolması gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Biber Dolması ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Biber Dolması ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde 23,63 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Biber Dolması yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Biber Dolması yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde ortalama 273,02 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Biber Dolması içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde yaklaşık olarak 21,15 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Biber Dolması yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde 2,2 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde yaklaşık olarak 1,46 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Biber Dolması tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde 19,42 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Biber Dolması yiyeceği de var. Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde yaklaşık olarak 149,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Biber Dolması tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Biber Dolması dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde de 3,53 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Biber Dolması ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde yaklaşık olarak 328,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Biber Dolması yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde yaklaşık olarak 62,49 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Biber Dolması tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Biber Dolması İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Biber Dolması yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde 30,96 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Biber Dolması içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Biber Dolması yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Biber Dolması içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Biber Dolması içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması İçindeki Besinler

 • 21,15 Karbonhidrat
 • 3,53 Protein
 • 19,42 Yağ
 • 2,2 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 328,5 Sodyum
 • 149,5 Potasyum
 • 23,63 Kalsiyum
 • 62,49 A Vitamini
 • 30,96 C Vitamini
 • 21,15 Karbonhidrat

1 Adet (Küçük) Zeytinyağlı Biber Dolması İçindeki Besinler

 • 9,55 Karbonhidrat
 • 1,59 Protein
 • 8,77 Yağ
 • 0,99 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 148,35 Sodyum
 • 67,52 Potasyum
 • 10,67 Kalsiyum
 • 28,22 A Vitamini
 • 13,98 C Vitamini
 • 9,55 Karbonhidrat

1 Porsiyon (2 Adet) Zeytinyağlı Biber Dolması İçindeki Besinler

 • 21,15 Karbonhidrat
 • 3,53 Protein
 • 19,42 Yağ
 • 2,2 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 328,5 Sodyum
 • 149,5 Potasyum
 • 23,63 Kalsiyum
 • 62,49 A Vitamini
 • 30,96 C Vitamini
 • 21,15 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Zeytinyağlı Biber Dolması İçindeki Besinler

 • 10,23 Karbonhidrat
 • 1,71 Protein
 • 9,4 Yağ
 • 1,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 158,95 Sodyum
 • 72,34 Potasyum
 • 11,43 Kalsiyum
 • 30,24 A Vitamini
 • 14,98 C Vitamini
 • 10,23 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Biber Dolması İçindeki Besinler

 • 0,14 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,13 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,12 Sodyum
 • 0,96 Potasyum
 • 0,15 Kalsiyum
 • 0,4 A Vitamini
 • 0,2 C Vitamini
 • 0,14 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Zeytinyağlı Biber Dolması İçindeki Besinler

 • 19,1 Karbonhidrat
 • 3,18 Protein
 • 17,54 Yağ
 • 1,99 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 296,71 Sodyum
 • 135,03 Potasyum
 • 21,34 Kalsiyum
 • 56,44 A Vitamini
 • 27,97 C Vitamini
 • 19,1 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Büyük) Zeytinyağlı Biber Dolması İçindeki Besinler

 • 40,94 Karbonhidrat
 • 6,82 Protein
 • 37,59 Yağ
 • 4,25 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 635,81 Sodyum
 • 289,35 Potasyum
 • 45,73 Kalsiyum
 • 120,95 A Vitamini
 • 59,93 C Vitamini
 • 40,94 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI BİBER DOLMASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0