Zeytinyağlı Bakla Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinyağlı Bakla Kaç Kalori? Zeytinyağlı Bakla Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Bakla Kaç Kalori? Zeytinyağlı Bakla Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinyağlı Bakla yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinyağlı Bakla kaç kalori? Zeytinyağlı Bakla içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinyağlı Bakla içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinyağlı Bakla kaç kalori, Zeytinyağlı Bakla yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinyağlı Bakla gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinyağlı Bakla ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinyağlı Bakla ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinyağlı Bakla içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinyağlı Bakla içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde 95,77 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinyağlı Bakla yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinyağlı Bakla içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinyağlı Bakla yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde ortalama 199,2 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinyağlı Bakla içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinyağlı Bakla içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinyağlı Bakla içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinyağlı Bakla içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde yaklaşık olarak 12,29 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinyağlı Bakla içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Zeytinyağlı Bakla içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde yaklaşık olarak 7,79 mg kolesterol bulunmaktadır.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinyağlı Bakla içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinyağlı Bakla içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinyağlı Bakla yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde 2,44 g olarak bulunuyor.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinyağlı Bakla içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde yaklaşık olarak 1,63 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinyağlı Bakla tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinyağlı Bakla içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinyağlı Bakla içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinyağlı Bakla içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde 13,47 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinyağlı Bakla içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinyağlı Bakla içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinyağlı Bakla yiyeceği de var. Zeytinyağlı Bakla içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde yaklaşık olarak 353,86 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinyağlı Bakla içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinyağlı Bakla tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinyağlı Bakla içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinyağlı Bakla içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinyağlı Bakla dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinyağlı Bakla içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinyağlı Bakla içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde de 6,96 g Protein bulunuyor.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinyağlı Bakla içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinyağlı Bakla ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde yaklaşık olarak 307,33 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinyağlı Bakla içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinyağlı Bakla yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinyağlı Bakla içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinyağlı Bakla içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde yaklaşık olarak 78,92 iu A Vitamini bulunur. Zeytinyağlı Bakla tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Bakla İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinyağlı Bakla içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinyağlı Bakla yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla içerisinde 25,81 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinyağlı Bakla içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinyağlı Bakla yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinyağlı Bakla içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinyağlı Bakla içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinyağlı Bakla içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinyağlı Bakla İçindeki Besinler

 • 12,29 Karbonhidrat
 • 6,96 Protein
 • 13,47 Yağ
 • 2,44 Lif
 • 7,79 Kolesterol
 • 307,33 Sodyum
 • 353,86 Potasyum
 • 95,77 Kalsiyum
 • 78,92 A Vitamini
 • 25,81 C Vitamini
 • 12,29 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinyağlı Bakla İçindeki Besinler

 • 2,05 Karbonhidrat
 • 1,16 Protein
 • 2,25 Yağ
 • 0,41 Lif
 • 1,3 Kolesterol
 • 51,22 Sodyum
 • 58,98 Potasyum
 • 15,96 Kalsiyum
 • 13,15 A Vitamini
 • 4,3 C Vitamini
 • 2,05 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Çok Tepeleme) Zeytinyağlı Bakla İçindeki Besinler

 • 2,46 Karbonhidrat
 • 1,39 Protein
 • 2,69 Yağ
 • 0,49 Lif
 • 1,56 Kolesterol
 • 61,47 Sodyum
 • 70,77 Potasyum
 • 19,15 Kalsiyum
 • 15,78 A Vitamini
 • 5,16 C Vitamini
 • 2,46 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Büyük) Zeytinyağlı Bakla İçindeki Besinler

 • 16,39 Karbonhidrat
 • 9,28 Protein
 • 17,96 Yağ
 • 3,25 Lif
 • 10,38 Kolesterol
 • 409,77 Sodyum
 • 471,81 Potasyum
 • 127,69 Kalsiyum
 • 105,23 A Vitamini
 • 34,41 C Vitamini
 • 16,39 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Zeytinyağlı Bakla İçindeki Besinler

 • 8,2 Karbonhidrat
 • 4,64 Protein
 • 8,98 Yağ
 • 1,63 Lif
 • 5,19 Kolesterol
 • 204,89 Sodyum
 • 235,91 Potasyum
 • 63,85 Kalsiyum
 • 52,62 A Vitamini
 • 17,21 C Vitamini
 • 8,2 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinyağlı Bakla İçindeki Besinler

 • 0,08 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,09 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,05 Kolesterol
 • 2,05 Sodyum
 • 2,36 Potasyum
 • 0,64 Kalsiyum
 • 0,53 A Vitamini
 • 0,17 C Vitamini
 • 0,08 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNYAĞLI BAKLA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0