Zeytinli Mısır Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinli Mısır Salatası Kaç Kalori? Zeytinli Mısır Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinli Mısır Salatası Kaç Kalori? Zeytinli Mısır Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinli Mısır Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinli Mısır Salatası kaç kalori? Zeytinli Mısır Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinli Mısır Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinli Mısır Salatası kaç kalori, Zeytinli Mısır Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinli Mısır Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinli Mısır Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinli Mısır Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinli Mısır Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde 13,23 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinli Mısır Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinli Mısır Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinli Mısır Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde ortalama 80,41 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinli Mısır Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinli Mısır Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinli Mısır Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde yaklaşık olarak 8,04 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinli Mısır Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinli Mısır Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde 1,37 g olarak bulunuyor.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde yaklaşık olarak 0,49 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinli Mısır Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinli Mısır Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinli Mısır Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde 4,62 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinli Mısır Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinli Mısır Salatası yiyeceği de var. Zeytinli Mısır Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde yaklaşık olarak 103,1 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinli Mısır Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinli Mısır Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinli Mısır Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinli Mısır Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinli Mısır Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinli Mısır Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde de 1,36 g Protein bulunuyor.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinli Mısır Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde yaklaşık olarak 103,37 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinli Mısır Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinli Mısır Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinli Mısır Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde yaklaşık olarak 35,99 iu A Vitamini bulunur. Zeytinli Mısır Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinli Mısır Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinli Mısır Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinli Mısır Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası içerisinde 3,29 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinli Mısır Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinli Mısır Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinli Mısır Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinli Mısır Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinli Mısır Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Mısır Salatası İçindeki Besinler

 • 8,04 Karbonhidrat
 • 1,36 Protein
 • 4,62 Yağ
 • 1,37 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 103,37 Sodyum
 • 103,1 Potasyum
 • 13,23 Kalsiyum
 • 35,99 A Vitamini
 • 3,29 C Vitamini
 • 8,04 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zeytinli Mısır Salatası İçindeki Besinler

 • 1 Karbonhidrat
 • 0,17 Protein
 • 0,58 Yağ
 • 0,17 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 12,92 Sodyum
 • 12,89 Potasyum
 • 1,65 Kalsiyum
 • 4,5 A Vitamini
 • 0,41 C Vitamini
 • 1 Karbonhidrat

1 Kase (250g) Zeytinli Mısır Salatası İçindeki Besinler

 • 25,11 Karbonhidrat
 • 4,24 Protein
 • 14,45 Yağ
 • 4,28 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 323,04 Sodyum
 • 322,19 Potasyum
 • 41,33 Kalsiyum
 • 112,47 A Vitamini
 • 10,28 C Vitamini
 • 25,11 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinli Mısır Salatası İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,29 Sodyum
 • 1,29 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 0,45 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNLİ MISIR SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0