Zeytinli Açma Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytinli Açma Kaç Kalori? Zeytinli Açma Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinli Açma Kaç Kalori? Zeytinli Açma Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytinli Açma yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytinli Açma kaç kalori? Zeytinli Açma içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytinli Açma içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytinli Açma kaç kalori, Zeytinli Açma yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytinli Açma gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytinli Açma ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytinli Açma ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytinli Açma içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytinli Açma içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde 37,05 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytinli Açma yiyerek de alabiliyoruz. Zeytinli Açma içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytinli Açma yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde ortalama 400,99 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytinli Açma içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytinli Açma içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytinli Açma içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytinli Açma içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde yaklaşık olarak 35,38 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytinli Açma içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Zeytinli Açma içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde yaklaşık olarak 50,4 mg kolesterol bulunmaktadır.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytinli Açma içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytinli Açma içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytinli Açma yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde 1,39 g olarak bulunuyor.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytinli Açma içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde yaklaşık olarak 1,13 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytinli Açma tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytinli Açma içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytinli Açma içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytinli Açma içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde 25,99 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytinli Açma içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytinli Açma içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytinli Açma yiyeceği de var. Zeytinli Açma içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde yaklaşık olarak 91,17 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytinli Açma içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytinli Açma tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytinli Açma içerisinde Protein bulunuyor. Zeytinli Açma içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytinli Açma dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytinli Açma içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytinli Açma içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde de 5,97 g Protein bulunuyor.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytinli Açma içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytinli Açma ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde yaklaşık olarak 400,21 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytinli Açma içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytinli Açma yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytinli Açma içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytinli Açma içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde yaklaşık olarak 94,55 iu A Vitamini bulunur. Zeytinli Açma tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytinli Açma İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytinli Açma içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zeytinli Açma yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma içerisinde 0,2 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zeytinli Açma içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytinli Açma yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytinli Açma içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytinli Açma içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytinli Açma içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytinli Açma İçindeki Besinler

 • 35,38 Karbonhidrat
 • 5,97 Protein
 • 25,99 Yağ
 • 1,39 Lif
 • 50,4 Kolesterol
 • 400,21 Sodyum
 • 91,17 Potasyum
 • 37,05 Kalsiyum
 • 94,55 A Vitamini
 • 0,2 C Vitamini
 • 35,38 Karbonhidrat

1 Gram Zeytinli Açma İçindeki Besinler

 • 0,35 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,26 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,49 Kolesterol
 • 3,93 Sodyum
 • 0,89 Potasyum
 • 0,36 Kalsiyum
 • 0,93 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,35 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİNLİ AÇMA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0