Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZeytin Ezmeli Çıtır Ekmek Kaç Kalori? Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek Kaç Kalori? Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek yemek zararlı mı? faydalı mı? Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek kaç kalori? Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek kaç kalori, Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde 13,14 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek yiyerek de alabiliyoruz. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde ortalama 112,98 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 14,23 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde 2,59 g olarak bulunuyor.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 1,11 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde 4,99 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek yiyeceği de var. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 126,72 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde Protein bulunuyor. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde de 1,96 g Protein bulunuyor.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 65,88 mg sodyum bulunuyor. Peki Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde yaklaşık olarak 0,18 iu A Vitamini bulunur. Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçindeki Besinler

 • 14,23 Karbonhidrat
 • 1,96 Protein
 • 4,99 Yağ
 • 2,59 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 65,88 Sodyum
 • 126,72 Potasyum
 • 13,14 Kalsiyum
 • 0,18 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 14,23 Karbonhidrat

1 Adet Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçindeki Besinler

 • 7,12 Karbonhidrat
 • 0,98 Protein
 • 2,5 Yağ
 • 1,3 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 32,94 Sodyum
 • 63,36 Potasyum
 • 6,57 Kalsiyum
 • 0,09 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 7,12 Karbonhidrat

1 Gram Zeytin Ezmeli Çıtır Ekmek İçindeki Besinler

 • 0,37 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,13 Yağ
 • 0,07 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,73 Sodyum
 • 3,33 Potasyum
 • 0,35 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,37 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZEYTİN EZMELİ ÇITIR EKMEK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0