Zerde (Safranbolu Usulü) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZerde (Safranbolu Usulü) Kaç Kalori? Zerde (Safranbolu Usulü) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zerde (Safranbolu Usulü) Kaç Kalori? Zerde (Safranbolu Usulü) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zerde (Safranbolu Usulü) yemek zararlı mı? faydalı mı? Zerde (Safranbolu Usulü) kaç kalori? Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zerde (Safranbolu Usulü) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zerde (Safranbolu Usulü) kaç kalori, Zerde (Safranbolu Usulü) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zerde (Safranbolu Usulü) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zerde (Safranbolu Usulü) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zerde (Safranbolu Usulü) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde 5,62 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zerde (Safranbolu Usulü) yiyerek de alabiliyoruz. Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zerde (Safranbolu Usulü) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde ortalama 519,71 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zerde (Safranbolu Usulü) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde yaklaşık olarak 114,78 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zerde (Safranbolu Usulü) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde 0,61 g olarak bulunuyor.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde yaklaşık olarak 0,57 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zerde (Safranbolu Usulü) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde 0,27 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zerde (Safranbolu Usulü) yiyeceği de var. Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde yaklaşık olarak 66,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zerde (Safranbolu Usulü) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde Protein bulunuyor. Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zerde (Safranbolu Usulü) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde de 2,56 g Protein bulunuyor.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zerde (Safranbolu Usulü) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde yaklaşık olarak 2,72 mg sodyum bulunuyor. Peki Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zerde (Safranbolu Usulü) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde yaklaşık olarak 0,13 iu A Vitamini bulunur. Zerde (Safranbolu Usulü) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zerde (Safranbolu Usulü) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zerde (Safranbolu Usulü) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde 0,41 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zerde (Safranbolu Usulü) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zerde (Safranbolu Usulü) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zerde (Safranbolu Usulü) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zerde (Safranbolu Usulü) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zerde (Safranbolu Usulü) İçindeki Besinler

 • 114,78 Karbonhidrat
 • 2,56 Protein
 • 0,27 Yağ
 • 0,61 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,72 Sodyum
 • 66,5 Potasyum
 • 5,62 Kalsiyum
 • 0,13 A Vitamini
 • 0,41 C Vitamini
 • 114,78 Karbonhidrat

1 Gram Zerde (Safranbolu Usulü) İçindeki Besinler

 • 1 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,02 Sodyum
 • 0,58 Potasyum
 • 0,05 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZERDE (SAFRANBOLU USULÜ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0